|
| کد مطلب: ۱۱۲۸۰۷
لینک کوتاه کپی شد

تیراندازی در میرداماد برای سرقت ارز + فیلم

مدیرمالی شرکت تبادل ارزی نقشه سرقت کلان دلار را از همکاران خود کشید. اسفند ماه سال گذشته صدای تیراندازی و جیغ های پی در پی یک زن در خیابان میرداماد پیچید. عابران وحشت زده به مردان مسلح چشم دوخته بودند و هر کسی جان خود را برمی داشت و از آنجا دور می شد.

تیراندازی در میرداماد برای سرقت ارز + فیلم
منبع: همشهری |

مردان مسلح بعد از تیراندازی به سمت سرنشینان خودرو، کیف پر از دلار را که در آن بود ربوده و فرار کردند. این کیف قرار بود توسط کارمندان شرکت مبادلات ارزی به دست یک صرافی در خیابان میرداماد برسد که مبلغ ۵۶۰ هزار دلار در آن بود.

سارقان بعد از سرقت همه دلارها ناپدید شدند و تیراندازی انها سبب مصدوم شدن شدید یک کارمند خانم از ناحیه دست شد. بلافاصله ردیابی سارقان مسلح در دستور کار تیمی از ماموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و آنها با اقدامات فوق تخصصی فاش کردند این دلارها با نقشه ای که مدیر مالی شرکت طراحی و اجرا کرده بود به سرقت رفت با فاش شدن راز ماجرا مدیر مالی شرکت و یکی از همدستان او دستگیر شدند. اما یکی از متهمان هنوز متواری است.

گفتگوی خبرنگار را با متهمان در ادامه بخوانید:

حقم را نمی دادند سرقت کردم!

مدیر مالی شرکت اولین کسی است که با او گفتگو می کنیم:

چند سال در آن شرکت کار می کردی؟

۱۲ سال!

لابد در این سالها حسابی به تو اعتماد داشتند!

بله خیلی زیاد. تا جایی که چند بار وقتی کسی را نداشتند که دلارها را برایشان به صرافی ببرد، دلارها را به من سپردند تا به صرافی برسانم.

چه چیز باعث شد به این اعتماد پشت کنی و این نقشه را کارگردانی کنی؟

احساس می کردم به اندازه ای که کار می کنم حقم را نمی دهند!

نقش تو در این نقشه چه بود؟

من می دانستم چه زمانی و با چه ماشینی دلارها را به کدام صرافی می برند. آمار این موضوعات را به دو همدستم دادم و آنها جلوی خودرو حمل دلار را گرفتند که ۳ همکارم در آن بودند.

سهم تو از این سرقت چقدر بود؟

۱۶۰ هزار دلار سهم من بود. بعد از سرقت دلارها را وکیوم کردم و یک شب ویلایی در شهریار اجاره کردم. بعد چاله ای عمیق کندم و دلارها را در آن دفن کردم تا آب ها از آسیاب بیفتد.

   همکارم به خاطر سرقت دستم را ناقص کرد!

زن جوانی یکی از همکاران متهم اصلی ماجراست. او روز حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در این حادثه استخوان های دستش بر اثر اصابت گلوله خرد شده و عصب دستش آسیب دیده است. او نمی تواند انگشتان خود را تکان دهد و باور نمی کند همه این بلاها را همکاری بر سرش آورده است که سالها با یکدیگر هم کاسه بودند.

این زن در گفتگو با خبرنگار ماجرای روز حادثه را اینطور شرح می دهد: «آن روز در نزدیکی صرافی که رسیدیم مرد مسلحی به سمت ماشین حمله کرد. چند گلوله شلیک کرد که شیشه های ماشین خرد شد و پایین ریخت. بعد سمت من آمد و سعی کرد کیف را که زیر پایم بود از من بگیرد. دوباره اقدام به شلیک کرد که من دستم را روی سرم گذاشتم و گلوله به دستم خورد. اگر یک ثانیه دیرتر دستم را بالا می آوردم و گلوله به سرم می خورد در دم جانم را از دست می دادم. باورم نمی شود همه این نقشه را همکارمان کشیده است. او مرد خوبی بود و اصلا نمی دانم چرا ناگهان چنین نقشه ای به سرش زده است. ا سال ها با هم همکار بودیم و هر روز صبحانه و ناهار سر یک میز می نشستیم.»

این زن بابت صدمات وارد شده به دستش از ضارب اعلام شکایت کرده است و رسیدگی به این شکایت در دستور کار قضایی قرار دارد.

گفتگو با مرد مسلح

مرد جوانی که یکی از دوستان مدیر مالی شرکت است نقشه را عملی کرده و دلارها را سرقت کرده است. او گفت: «بعد از سرقت دلارها سهم خود را گرفته و از فرار کردم. فکر می کردم ماجرا لو نمی رود. از قبل اسلحه را برای ترساندن افرادی که داخل ماشین بودند تهیه کرده بودیم و قرار نبود کسی آسیبی ببیند. من شغل ثابتی نداشتم و می خواستم با این سرقت به زندگی ام تکانی بدهم. بعد از سرقت یک خودرو اپتیما با سهم خودم خریدم اما آن را به خانواده ام نشان ندادم که به من شک نکنند.»

ارسال نظر

پربازدیدترین