|
| کد مطلب: ۱۱۲۵۷۶
لینک کوتاه کپی شد

۱۹ کشته و زخمی در تیراندازی مسابقه اتومبیلرانی در مکزیک

حمله مسلحانه به گروهی از رانندگان رالی آماتور در مکزیک ۱۰ کشته و ۹ زخمی بر جا گذاشت.

۱۹ کشته و زخمی در تیراندازی مسابقه اتومبیلرانی در مکزیک

به گفته مقامات مکزیک، در روز شنبه بر اثر حمله افراد مسلح به گروهی از رانندگان رالی آماتور در شهر انسنادا در شمال مکزیک در نزدیکی مرز آمریکا حداقل ۱۰ نفر کشته و ۹ نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رانندگانی که در یک مسابقه شرکت می‌کردند، در کنار بزرگراه پارک کرده بودند که گروهی از مردان از یک وانت پیاده شدند و تیراندازی کردند.

مقامات انسنادا در بیانیه‌ای گفتند که این حمله "۹ زخمی و ۱۰ کشته بر جای گذاشت. "

در این بیانیه آمده است که دفتر دادستانی ایالت باخا کالیفرنیا، جایی که انسنادا در آن قرار دارد و به شدت تحت تاثیر خشونت مواد مخدر قرار گرفته است، از تشکیل یک "گروه تحقیقاتی ویژه" برای شناسایی قاتلان و تعیین انگیزه‌های تیراندازی خبر داد.

برخی از مجروحان تحت مراقبت‌های اضطراری قرار گرفتند و بعداً به بیمارستان‌های انسنادا، شهری با حدود ۴۴۰۰۰۰ نفر منتقل شدند.

باجا کالیفرنیا یکی از ایالت‌های مکزیک است که بیشترین قتل‌های عمدی را دارد، که اکثریت آن توسط دولت به خشونت بین گروه‌های جنایت سازمان‌یافته نسبت داده می‌شود.

بر اساس اطلاعات رسمی، بین ژانویه و آوریل، ۷۲۱ قتل در آنجا انجام شد.

باجا کالیفرنیا و پنج ایالت دیگر تقریباً نیمی از ۹۹۱۲ قتل ثبت شده در این کشور را در مدت مشابه تشکیل می‌دهند.

از سال ۲۰۰۶ بر اثر خشونت‌ها در مکزیک تقریباً ۴۰۰۰۰۰ نفر کشته و ده‌ها هزار نفر ناپدید شده‌اند، زمانی که دولت یک حمله بحث برانگیز ضد مواد مخدر را با حمایت آمریکا و مشارکت نیرو‌های مسلح مکزیک آغاز کرد.

ارسال نظر

پربازدیدترین