|
لینک کوتاه کپی شد

 دادستان‌کل کشور: «کشف حجاب»، جرم است / بنا نیست با مسئله حجاب ،صرفاً «برخورد قضائی» شود

حجت‌الاسلام منتظری گفت: اعتقاد داریم قبل از برخورد قضائی با خانمی که کشف حجاب می‌کند، لازم است مسائل برای او تبیین شود، قطعاً تبادل نظر و اطلاع‌رسانی درست در مقوله حجاب لازم و کارساز خواهد بود.

 دادستان‌کل کشور: «کشف حجاب»، جرم است / بنا نیست با مسئله حجاب ،صرفاً «برخورد قضائی» شود
منبع: تسنیم |

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان‌کل کشور صبح امروز در نشست «تبیین نقش زن در جامعه اسلامی» به نقش و جایگاه صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(ع) در تحکیم مبانی اسلام اشاره کرد و با بیان اینکه حضرت زهرا(ع) در عمر کوتاه خود سرمشقی برای زنان جهان شده است، عنوان کرد: آن حضرت الگوی کاملی برای زنان در تربیت فرزند، خانه‌داری، همسرداری و مسائل اجتماعی و ولایتمداری است. وی افزود: فاطمه زهرا(ع) در طول ایام‌ پس از رحلت حضرت محمد(ص) توانست نمونه کامل یک انسان ولایتمدار و پیروی ولایت را نشان دهد.

دادستان‌کل کشور با تصریح به اینکه در دنیای غرب زنان به جایگاه واقعی خود نرسیده‌اند، اضافه کرد: ‌غرب نمی‌تواند جایگاه والای زن در کشور اسلامی‌مان را ببیند و بنابراین به‌دنبال منحرف کردن شأن و شخصیت والای زنان ایران‌زمین است.

دادستان‌کل کشور با تأکید بر اینکه کشف حجاب به‌موجب قانون در کشور جرم است، توضیح داد: البته بنا نیست با مسئله حجاب صرفاً برخورد قضائی صورت گیرد و اعتقادمان بر این است که مسئله بنیادین حجاب را از لحاظ فرهنگی و اخلاقی باید مورد توجه قرار داد.

وی با یادآوری اینکه مسئله حجاب به خانواده و تربیت نسل‌های آنان برمی‌گردد، افزود: غربی‌ها از بی‌حجابی و روابط آزاد زن و مرد چه نتیجه‌ای جز از بین رفتن کانون خانواده و از بین رفتن جایگاه انسانی گرفته‌اند؟ اخلاق انسانی اقتضا می‌کند برای روابط بین زن و مرد یک‌سری قواعد و چارچوب‌هایی تبیین شود؛ اگر اصالت خانواده را بخواهیم باید این حریم را حفظ کنیم.

دادستان‌کل کشور اضافه کرد: اعتقاد داریم قبل از برخورد قضائی با خانمی که کشف حجاب می‌کند، لازم است مسائل برای او تبیین شود، قطعاً تبادل نظر و اطلاع‌رسانی درست در مقوله حجاب لازم و کارساز خواهد بود. وی ادامه داد: امروز بانوان بزرگوار و فرهیخته بسیاری داریم که با پوشش و حجاب مناسب توانسته‌اند مدارج بالای علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و... کسب کنند.

 

شناسه خبر: ۹۴۰۷۴

ارسال نظر

پربازدیدترین