|
لینک کوتاه کپی شد

مهندسان توییتر می‌توانند جای هر کسی توییت بزنند

کارمند سابق توییتر، سوت‌زن جدیدی است که نسبت به مسائل امنیتی در این شرکت شبکه اجتماعی هشدار داده است.

مهندسان توییتر می‌توانند جای هر کسی توییت بزنند
منبع: ایسنا |

سوت‌زن جدید که با کنگره و کمیسیون تجارت فدرال صحبت کرده است، می‌گوید هر مهندسی در توییتر همچنان به یک برنامه داخلی که سابق بر این، حالت GodMode نام داشت، دسترسی دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد از هر حسابی توییت کنند.

به گزارش واشنگتن پست، این سوت‌زن مدعی است "حالت خدا" که اکنون به "حالت ممتاز" تغییر نام پیدا کرده، در لپ تاپ هر مهندسی که خواهان آن است مانده است و تنها مستلزم یک رایانه تولید و یک تغییر کد از "غلط" (False) به "درست" (True) است. اسکرین شات‌های این کد که به همراه شکایت تنظیم شده نزد کمیسیون تجارت فدرال ارائه شده است، هشداری با این عنوان که "پیش از استفاده، فکر کنید" را نشان می‌دهد.

برای نخستین بار نیست که امنیت توییتر سوال برانگیز می‌شود. یک کلاهبردار نوجوان رمزارز در سال ۲۰۲۰، سیستم‌های داخلی توییتر را هک کرده و توییت‌های جعلی از حساب‌های کاربری دونالد ترامپ و باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا، ماسک و افراد معروف دیگر ارسال کرده بود. مدیران وقت توییتر اعلام کردند این مشکل را حل کرده و برنامه امنیت اطلاعات جامعی را راه اندازی کرده‌اند که برای حمایت از امنیت، حریم خصوصی، محرمانگی و یکپارچگی اطلاعات خصوصی مصرف کنندگان، طراحی شده است.

با این حال، پیتر زاتکو، اولین سوت‌زن توییتر این ادعا را زیر سوال برد. یک مهندس دیگر در آن زمان مدعی شده بود "حالت خدا" همچنان به شکل گسترده قابل دسترس است.

سوت‌زن جدید مدعی شد این واقعه باعث بازگشایی این پرونده در توییتر و کشف مهندسانی شد که می‌توانستند توییت هر کاربری که می‌خواهند را حذف یا برگردانند. وی مدعی شد اگر کسی از این امتیاز خاص استفاده یا سوءاستفاده کند، توییتر نمی‌توانند آن را ثبت کند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، ادعای سوت‌زن جدید توسط شرکت غیرانتفاعی "کمک سوت‌زن" که نماینده زاتکو بوده، تنظیم شده است. کمیسیون تجارت فدرال ظاهرا با کارمند سابق توییتر درباره این ادعاها، مصاحبه کرده است.

شناسه خبر: ۹۴۹۲۳

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: