|
| کد مطلب: ۹۳۹۴۸
لینک کوتاه کپی شد

وزیر دفاع آلمان استعفا کرد

کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان در پی انتقادها از پیام سال نو وی در رابطه با جنگ اوکراین، امروز (دوشنبه) به طور رسمی استعفای خود را اعلام کرد.

وزیر دفاع آلمان استعفا کرد

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه خبری دویچه وله، اعلام رسمی استعفای وزیر دفاع آلمان به دنبال حواشی و انتقادها از سخنان وی که در عصر سال نو میلادی منتشر کرده بود، صورت می‌گیرد.

بر این اساس، لامبرشت در این پیام درحالی که صدای آتش‌بازی سال نو به گوش می‌رسید، درباره جنگ در اوکراین صحبت کرده بود.

این رسانه آلمانی ادامه داد: پیام وزیر دفاع آلمان انتقاد حزب مخالف را به دنبال داشت و آن‌ها خواستار استعفای وی شده بودند. بسیاری از کاربران در واکنش به این پیام آن را باعث شرمساری برلین دانسته بودند.

گفتنی است که در پی این جنجال‌ها، اولاف شولتس صدراعظم آلمان که به همراه لامبرشت از حزب چپ‌گرای سوسیال دموکرات آلمان هستند گفته بود که هنوز به او اعتماد دارد.

خانم لامبرشت همچنین به تازگی به دلیل اظهارات ضدونقیض در مورد جنگ اوکراین به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. او گفته بود به لطف این درگیری «تاثیرات ویژه‌ متعددی» به‌وجود آمده است. وی همچنین عنوان کرده بود که به دلیل بروز این جنگ با «افراد بسیار بسیار جالب و فوق‌العاده‌ای دیدار کرده است و به همین دلیل بسیار سپاسگزار» است.

وی ژانویه (دی/ بهمن) سال گذشته نیز در حالی که اوکراین با پیش‌بینی حمله روسیه از آلمان سلاح سنگین درخواست کرده بود، با خبر ارسال پنج هزار کلاه ایمنی نظامی به این کشور با انتقادات جدی مواجه شد.

بر پایه نظرسنجی اخیر (Civey) صورت گرفته در جامعه آماری پنج هزار نفری، ۷۷ درصد مردم آلمان موافق خروج لامبرشت از دولت بودند.

ارسال نظر

پربازدیدترین