|

دبی یک شهر بدون کربن می‌سازد

دبی به لحاظ موقعیت بهترین شهر جهان برای رهبری تحولات فناوری شهری است. منطقه فناوری شهری مرکزی برای نوآوری خواهد بود.

کد مطلب : 89978

تجارت‌نیوز نوشت: بزرگترین منطقه فناوری شهری با انتشار کربن صفر جهان در دبی ساخته می‌شود.

بزرگترین منطقه فناوری شهری با انتشار کربن صفر جهان در دبی ساخته می‌شود. این منطقه می‌تواند ۴ هزار فرصت شغلی در بخش فناوری شهری سبز و آموزش و پرورش ایجاد کند بدون انتشار ذره‌ای کربن!

منطقه فناوری شهری در الجداف دبی را، شرکت URB می‌سازد. بزرگترین منطقه فناوری جهان، ۱۴۰ هزار متر مربع مساحت دارد.

دبی گذار جهانی به سمت کسب اهداف کربن صفر را دنبال می‌کند. در این زمینه، ساختمان‌ها به فناوری‌هایی مجهز هستند تا انتشار کربن را جبران و نیروی کار کم کربن را تقویت کنند. در ضمن، این منطقه می‌تواند به خانه کارآفرینان نمونه برای ایجاد زیست‌بوم فناوری شهری تبدیل شود.

ارائه راه‌حل برای مشکلات شهرنشینی

دبی به لحاظ موقعیت بهترین شهر جهان برای رهبری تحولات فناوری شهری است. منطقه فناوری شهری مرکزی برای نوآوری خواهد بود. به گزارش خلیج تایمز، ارزش بازار جهانی فناوری شهری، ۱۵۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. انتظار می‌رود این بازار در دهه آینده به سرعت رشد کند. توسعه شهری مبتنی بر فناوری به دنبال ارائه راه‌حل‌هایی برای مشکلات ایجاد شده توسط شهرنشینی در زمینه‌های مختلف مثل امنیت غذایی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت پسماند و … است.

حمایت از فناوری‌های سبز

شرکت URB توسط «بهارش باقریان» تاسیس شده است. باقریان یک طراح ارشد با بیش از ۱۸ سال سابقه کاری است.

باقریان با بیان اینکه دبی به یک مرکز نوآور شهری تبدیل می‌شود، گفت: دبی یکی از بهترین شهرهای جهان برای هدایت رهبری تحول فناوری شهری است. منطقه فناوری شهری یک هاب فناوری جدید جهانی برای نوآوری شهری است. در این طرح مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی برای ایجاد فناوری‌های سبز آینده مورد حمایت قرار می‌گیرد.

افزون بر اینها، بزرگترین منطقه فناوری جهان دارای امکاناتی از قبیل محل کنفرانس و سمینار، مراکز آموزشی و پژوهشی و … خواهد بود. همچنین، موسسه فناوری شهری در این منطقه مستقر می‌شود که نسل بعدی رهبران در این بخش را پرورش می‌دهد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین