|

مرکل: اقدام نظامی تنها زبانی است که پوتین می‌فهمد!

مرکل گفت: «هیچ راهی برای اجتناب از تعامل با پوتین وجود ندارد؛ زیرا روسیه هم مثل چین، بزرگتر از آن است که نادیده گرفته شود. ما باید راهی برای همزیستی با وجود همه اختلافاتمان پیدا کنیم.»

کد مطلب : 89019

ایسنا نوشت: صدراعظم سابق آلمان در اولین مصاحبه خود پس از کناره گیری از قدرت با بیان این که هرگز در برخورد با رئیس جمهور روسیه «ساده لوح» نبوده، گفت: اقدام نظامی تنها زبانی است که پوتین می‌فهمد!

آنگلا مرکل، صدراعظم سابق آلمان در این مصاحبه که نزدیک به شش ماه پیش پس از کناره‌گیری از قدرت انجام داد، از سیاست‌های خود درباره روسیه دفاع کرد و گفت که «به خاطر اتکای کشورش به دیپلماسی برای جلوگیری از جنگ در اوکراین نیازی به عذرخواهی نمی‌بیند.»

مرکل همچنین حمایت خود را از تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه پس از الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴ و تلاش‌های آلمان و فرانسه برای حفظ توافق صلح مینسک اعلام کرد.

صدر اعظم سابق آلمان گفت: «لازم نیست خودم را به خاطر تلاش ناکافی سرزنش کنم. فکر نمی‌کنم که بخواهم بگویم چیزی اشتباه بوده است و به همین دلیل انگیزه‌ای برای عذرخواهی ندارم».

مرکل در مورد حمله روسیه به اوکراین هم مدعی شد: «هیچ توجیهی برای هر جنگ «وحشیانه و غیرقانونی» وجود ندارد. ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) اشتباه بزرگی مرتکب شد.»

صدر اعظم سابق آلمان هشدار داد: پوتین می‌خواهد اروپا را نابود کند و اکنون بسیار اهمیت دارد که چیزی که الان بسیار مهم است اتحاد اروپا است.

او همچنین بار دیگر از اقدام خود در ممانعت از پیوستن اوکراین به ناتو در ۲۰۰۸ دفاع کرد و گفت: شرایط آن زمان مناسب نبود و من می‌خواستم از تشدید بیشتر اوضاع با پوتین که همان زمان هم به شدت از گسترش این ائتلاف نظامی به سمت شرق ناراحت بود جلوگیری کنم.

مرکل همچنین گفت: «هیچ راهی برای اجتناب از تعامل با پوتین وجود ندارد؛ زیرا روسیه هم مثل چین، بزرگتر از آن است که نادیده گرفته شود. ما باید راهی برای همزیستی با وجود همه اختلافاتمان پیدا کنیم.»

وی در مورد گزینه پاسخ نظامی به حمله روسیه به اوکراین مدعی شد: «این تنها زبانی است که پوتین آن را می‌فهمد.»

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین