|
| کد مطلب: ۸۸۰۱۲
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد «بنت» به کشورهای حوزه خلیج فارس درباره تشکیل ناتوی عربی!

پیشنهاد «بنت» به کشورهای حوزه خلیج فارس درباره تشکیل ناتوی عربی!

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفرهای اخیر خود به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، پیشنهاد ایجاد نوعی ائتلاف ناتو با مشارکت «اسرائیل» را داده است.

به گزارش آیند به نقل از تسنیم، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که طی ماه‌های اخیر به دو کشور سازشگر امارات و بحرین سفر داشته است، پیشنهاداتی را در رابطه با تشکیل نوعی ائتلاف ناتوی عربی داده است.

شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی گزارش داد که بنت در سفر خود به کشورهای حوزه خلیج فارس و دیدار با مقامات این کشورها به آنها پیشنهاد داد که نوعی ائتلاف ناتوی عربی با مشارکت اسرائیل تشکیل دهند.

نفتالی بنت به عنوان یک نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اواخر آذرماه و بهمن ماه گذشته به دو کشور سازشگر امارات و بحرین سفر داشته است.

چند روز قبل از این سفر نیز «بنی گانتس» وزیر جنگ اسرائیل به بحرین رفته بود و در جریان این سفر یک توافقنامه امنیتی بین دو طرف امضاء شد.

چند روز پیش هم «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به منامه پایتخت بحرین سفر کرده بود که این اولین سفر رسمی رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به بحرین محسوب می‌شود.

بحرین و امارات در سپتامبر 2020 تحت نظارت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا توافقنامه سازش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کردند که از آن زمان با موجی از محکومیت ها در سطح مسئولان، شخصیت های سیاسی و دینی و سازمان‌های مردم نهاد و ملت‌های مسلمان روبرو شده است.

ارسال نظر

پربازدیدترین