|

آمریکا: باید در تهران یا مسکو برای برجام تصمیم گرفت

کد مطلب : 87993

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از بازگشت تیم آمریکایی به واشنگتن خبر داد و مدعی شد در مکان‌هایی مثل تهران یا مسکو باید برای توافق هسته‌ای تصمیم گرفت.

به گزارش آیند، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران ادعا کرد آمریکا همچنان بر این باور است که توافق بالقوه برای بازگشت به برجام نزدیک است، اما باید در مکان‌هایی مانند تهران و مسکو برای این موضوع تصمیم گیری شود.

وی در خصوص درخواست روسیه برای رفع تحریم‌ها گفت: «تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه هیچ ربطی به توافق هسته‌ای ندارد و ما هیچ امتیاز و معافیتی به آن نمی‌دهیم.»

درخواست روسیه در پی اعمال تحریم‌های شدید علیه این کشور صورت می‌گیرد. روسیه خواسته تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا مانع تجارت این کشور با ایران نشود.

ند پرایس در انتها از بازگشت رابرت مالی و تیم او خبر داد و گفت پس از توقف مذاکرات این افراد برای رایزنی به واشنگتن بازگشته اند.

گفتنی است، دور هشتم مذاکرات رفع تحریم امروز متوقف شد. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز بعد از ظهر در صفحه توییتر خود از توقف مذاکرات وین خبر داد. وی گفت که متن نهایی توافق آماده و روی میز است، اما به دلیل عوامل خارجی لازم است در مذاکرات وقفه ایجاد شود.

محمد مرندی، مشاور هیئت مذاکره‌کننده ایران در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد که مانع اصلی مذاکرات، امتناع آمریکا از لغو همه تحریم‌ها است و طرف آمریکایی تا کنون از لغو تحریم‌ها علیه ایران امتناع کرده است.

وی همچنین گفت تاریخ مشخصی برای بازگشت به مذاکرات تعیین نشده است، اما نماینده چین در مذاکرات ابراز امیدواری کرد که تا دو روز آینده گفت‌وگو‌ها از سر گرفته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین