|

مک دونالد، استارباکس و کوکاکولا روسیه را ترک کردند

کد مطلب : 87844

مک‌دونالدز و استارباکس رستوران‌ها و کافه‌های خود را در روسیه تعطیل کردند و کوکاکولا در واکنش به عملیات نظامی روسیه در اوکراین، فعالیت‌های خود را در آنجا تعلیق کرد.

سی ان ان گزارش داده که در ساعات اخیر بر تعداد شرکت‌های خارج‌شده از بازار روسیه افزوده شده است.

به گزارش العالم به نقل از سی‌ان‌ان، مک‌دونالدز و استارباکس رستوران‌ها و کافه‌های خود را در روسیه تعطیل کردند و کوکاکولا در واکنش به عملیات نظامی روسیه در اوکراین، فعالیت‌های خود را در آنجا تعلیق کرد. پپسی همچنین عرضه برخی از محصولات خود را در روسیه متوقف کرد.

کریس کمپچینسکی، مدیرعامل مک‌دونالد در بیانیه‌ای گفت: مک‌دونالد تصمیم گرفته است که تمام رستوران‌های خود در روسیه را به‌طور موقت تعطیل کند و تمام فعالیت‌های خود در بازار را متوقف سازد.

طبق یک سند سرمایه‌گذاری، در پایان سال گذشته میلادی، ۸۴۷ مکان مک‌دونالد در روسیه وجود داشت.

در سطح جهانی، بیشتر مکان‌های مک‌دونالد توسط اپراتور‌های محلی اداره می‌شوند. اما در روسیه شرایط متفاوت است، زیرا طبق همین سند، ۸۴ درصد از مکان‌ها توسط خودِ شرکت اداره می‌شود. بر اساس این سند، رستوران‌های روسیه به همراه ۱۰۸ رستوران دیگر در اوکراین که همگی توسط مک‌دونالد اداره می‌شوند، ۹ درصد از درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دادند.

شرکت‌های استارباکس، پپسی و کوکا‌کولا نیز با انتشار بیانیه‌هایی مشابه از خروج کامل و یا موقت خود از بازار روسیه خبر دادند.

این اعلام‌های خروج به دنبال فشار منتقدانی انجام شد که خواستار ترک شرکت‌ها از روسیه شدند. پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، چندین شرکت غربی فعال در صنایع مختلف، حضور خود را در روسیه متوقف کرده اند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین