|

زلنسکی: ۲۴ ساعت آینده برای اوکراین بسیار مهم است

کد مطلب : 87013

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفت که ۲۴ ساعت آینده برای این کشور بسیار مهم است.

به گزارش آیند به نقل از "الجزیره"، داونینگ استریت سخنگوی نخست وزیر انگلیس بامداد دوشنبه اعلام کرد، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در تماس تلفنی با بوریس جانسون گفت، ۲۴ ساعت آینده برای اوکراین بسیار مهم است.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای افزود: جانسون نیز اظهار داشت انگلیس و متحدانش هر کاری برای تضمین دریافت کمک‌های دفاعی توسط اوکراین انجام خواهند داد.

همزمان الکساندر سویدلو سرپرست شهر بردیانسک در جنوب اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه وارد این شهر شده و کنترل آن را به دست گرفته‌اند.

سویدلو در پیامی در شبکه‌های اجتماعی گفت: چندی پیش سربازان مسلح وارد ساختمان کمیته اجرایی شهر شدند و خود را نیروی ارتش روسیه معرفی کردند و به ما اطلاع دادند که تمامی ساختمان‌های اداری تحت کنترل آن‌ها قرار گرفته و آن‌ها به دنبال کنترل ساختمان کمیته اجرایی هستند.

رسانه‌های اوکراین بامداد دوشنبه از شنیده شدن صدای یک انفجار بزرگ و آژیر حمله هوایی در شهر کی‌یف پایتخت این کشور خبر دادند.

به گزارش "الجزیره" به گفته این رسانه‌ها، مقامات اوکراین از شهروندان کی‌یف خواسته‌اند تا به پناهگاه‌ها بروند.

همچنین روز یکشنبه صدای آژیر حمله هوایی در دو شهر دیگر اوکراین از جمله وینیتسیا و چرنیویتسیا شنیده شده است.

در همین حال سازمان نظارت بر انرژی هسته‌ای اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که چند موشک روسیه به یک محل دفن زباله‌های هسته‌ای در نزدیکی کی یف برخورد کرده‌اند.

به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (۵ اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد پنجمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین