|

آمار جهانی کرونا: شمار مبتلایان در آستانه ۸۵ میلیون نفر

کد مطلب : 25382

به گزارش آیندنیوز و به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۰ میلیون و ۹۷ هزار و ۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۰.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۳۵۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۷ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز نزدیک به ۷۵ هزار نفر رسیده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۴ هزار، روسیه بیش از ۵۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۰ هزار، کلمبیا و آرژانتین با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۰ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۳۵۸ هزار و ۶۸۲ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۶۳۱ مبتلا، ۱۴۹ هزار و ۴۷۱ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۷۱۶ هزار و ۴۰۵ مبتلا، ۱۹۵ هزار و ۷۴۲ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۲۱۲ هزار و ۶۳۷ مبتلا، ۵۸ هزار و ۲ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۶۴۳ هزار و ۲۳۹ مبتلا، ۶۴ هزار و ۹۲۱ قربانی

۶. انگلیس: دو میلیون و ۵۹۹ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۷۴ هزار و ۵۷۰ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۲۳۲ هزار و ۳۵ مبتلا، ۲۱ هزار و ۲۹۵ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۰۱ مبتلا، ۷۴ هزار و ۹۸۵ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۹۳۶ هزار و ۷۱۸ مبتلا، ۵۰ هزار و ۸۳۷ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۷۷۳ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۸۵۹ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین