|
لینک کوتاه کپی شد

مرگ دردناک کولبر نوجوان در برف

پسرنوجوان که برای کولبری به نوار مرزی رفته بود هنگام بازگشت از دوستانش جدا شد و بعد از گم کردن راه در سرما جانش را از دست داد.

مرگ دردناک کولبر نوجوان در برف
منبع: همشهری |

این کولبر 16ساله که هیوا نام داشت و ساکن منطقه آرمرده بانه واقع در استان کردستان بود، بامداد پنجشنبه همراه با تعداد دیگری از اهالی  برای کولبری راهی منطقه مرزی هنگژال شدند. اغلب کولبران افراد باتجربه‌ای بودند اما هیوا به تازگی وارد حرفه کولبری شده بود و هنوز به درستی با این کار و همچنین مسیر آشنایی نداشت.

آنها در میان برف و سرمای شدید به هر زحمتی که بود خود را به منطقه مرزی رساندند. در آنجا مقدار زیادی بار قرار داشت و صاحب بارها منتظر بود تا کولبران هرچه سریع‌تر آنها را به داخل کشور منتقل کنند. کولبران پس از استراحت کوتاهی هر کدام باری را به دوش گرفته و به‌سوی مقصد به راه افتادند. آنها باید در این مسیر از گردنه‌های پرپیچ و خم و پر از برف کوه‌های کردستان عبور می‌کردند و این کار چندان ساده نبود.

کولبران به شکل گروهی حرکت می‌کردند و هیوا هم در میانه گروه بود اما کمی بعد به‌دلیل اینکه از بقیه کندتر بود همراه یکی دیگر از کولبران از گروه جدا افتاد. با اینکه آنها ابتدا فاصله کمی با گروه داشتند اما هرچه می‌گذشت فاصله آنها با بقیه کولبران بیشتر و بیشتر می‌شد تا اینکه بعد از دقایقی 2   کولبر جدا افتاده از گروه دیگر نمی‌توانستند سایرین را ببینند.

هیوا و کولبر همراهش در تاریکی شب تلاش می‌کردند تا از روی رد پای به جا مانده سایر کولبران به مسیر ادامه دهند اما کمی که جلوتر رفتند به‌دلیل بارش برف دیگر اثری از ردپاها باقی نمانده بود و آنها مسیر را گم کردند. این در حالی بود که هوا هر لحظه سردتر می‌شد و هنوز تا انتهای راه مسیر زیادی باقی مانده بود. با وجود این آنها آهسته آهسته به راه‌شان ادامه دادند.
هرچه می‌گذشت سرما بیشتر در جان 2 کولبر رخنه می‌کرد. آنها دیگر مطمئن شده بودند که راه را گم کرده‌اند.

با وجود این به حرکت خود ادامه می‌‌دادند و امیدوار بودند تا شاید در راه کولبر دیگری را ببینند و نجات پیدا کنند. از سوی دیگر آنها بارهای سنگینی به همراه داشتند و نمی‌توانستند آنها را در کوهستان رها کنند. تنها دلخوشی آنها این بود که این بارها را به مقصد برسانند و دستمزد ناچیزشان را دریافت کنند. این وضع ادامه داشت تا اینکه سرما هیوا و کولبر دیگر را زمینگیر کرد.
سایر کولبران از حادثه تلخی که در حال رقم خوردن بود اطلاعی نداشتند و احتمال می‌دادند که 2 کولبر کم سن و سال به‌زودی خودشان را به بقیه گروه می‌رسانند. با این حال هرچه گذشت خبری از آنها نشد تا اینکه وقتی آنها به مقصد رسیدند و باز هم خبری از آنها نیامد تعدادی از آنها تصمیم گرفتند برای نجات 2 کولبر گمشده به کوهستان برگردند.
آنها از همان مسیری که ساعتی قبل آمده بودند دوباره برگشتند و در شرایطی که هنوز هوا تاریک بود همه جا را جست‌وجو کردند. در میانه راه بود که آنها ابتدا هیوا را دیدند که در میان برف و یخ، بی‌حال روی زمین افتاده بود. کولبران تلاش کردند او را گرم کنند اما کار از کار گذشته بود و پسر 16ساله به‌دلیل سرمای شدید جانش را از دست داده بود. کمی آن طرف‌تر از هیوا نیز کولبر دیگر افتاده بود. هرچند بدن او نیز سرد بود اما هنوز نفس می‌کشید. کولبران منطقه با هر سختی که بود او را کشان کشان با خودشان از ارتفاعات به پایین بردند و به مرکز درمانی منطقه منتقل کردند و موفق شدند جانش را نجات دهند.

 

شناسه خبر: ۹۴۴۰۵

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: