|
| کد مطلب: ۹۴۳۰۳
لینک کوتاه کپی شد

توصیه های رئیس جامعه مدرسین به وزیر کشور:به دغدغه های اجتماعی هم فکر کنید

آیت الله حسینی بوشهری گفت: در عرصه اقتصادی مسائلی وجود دارد که الزاماً مربوط به تحریم‌های دشمن نیست و در برخی موارد شاهد خود تحریمی از سوی مسئولین امر هستیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  در دیدار وزیر کشور اظهار داشت: جامعه‌ای می‌تواند روی پای خود بایستد که آینده‌ای روشن را ببیند و نباید ناامیدی در جامعه القا شود. آیات الهی نیز بر عدم ناامیدی تاکید دارد بنابراین باید زمینه‌های امیدآفرینی در جامعه ایجاد و بسترهای ناامیدی برچیده شود.

وی گفت: جهاد تبیین می‌تواند مکمل امیدبخشی به جامعه باشد که اگر ما بتوانیم دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را به درستی تبیین کنیم این امر در راستای امیدبخشی در جامعه مؤثر است.

وی افزود: دولت نیز در عرصه جهاد تبیین نقش مهمی دارد و اطلاع رسانی‌ها در این عرصه باید تقویت شود تا دشمن جرأت نکند نقاط قوت ما ضعیف جلوه دهد.

حسینی بوشهری ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اقدامات و خدمات بسیار گسترده ای در کور رخ داده و ما باید داشته‌های خود را بشناسیم. وی گفت: دشمن به گونه‌ای انتظار ایجاد می‌کند که جامعه نیز گاهی دچار اشتباه محاسباتی در این جنگ ادراکی می‌ شود.

وی تصریح کرد: دولت در عرصه جهاد تبیین باید نقش آفرینی کند و در عرصه‌های فرهنگی و اعتقادی نیز باید بستر لازم در این بخش فراهم شود تا حوزویان و دیگران بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

وی با بیان اینکه جامعه امروز چندین مشکل دارد که البته قابل حل است افزود: مسائل و آسیب‌های اجتماعی از جمله معضلات کشور است که در مقایسه با مسائل اقتصادی کمتر بدان پرداخته می‌شود و انتظار است همانطور که در زمینه مسائل معیشتی باید دغدغه مند باشیم به ناهنجاری‌های موجود جامعه نیز توجه کنیم و نباید این موضوع فراموش شود.

وی تاکید کرد: هیئت‌های اندیشه ورز باید در عرصه معضلات اجتماعی و فرهنگی ورود کنند و راهکاری‌های لازم ارائه دهند.وی گفت: در عرصه اقتصادی مسائلی وجود دارد که الزاماً مربوط به تحریم‌های دشمن نیست و در برخی موارد شاهد خود تحریمی از سوی مسئولین امر هستیم که در این عرصه باید نظارت دقیقی صورت گیرد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین