|
| کد مطلب: ۹۴۰۱۵
لینک کوتاه کپی شد

زنان در معرض «خشونت» چگونه می‌توانند مهمان «خانه‌ امن» شوند؟

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ضرورت حمایت اجتماعی و توانمندسازی زنان و دخترانی که در معرض آسیب و خشونت قرار دارند، فعالیت خانه‌های امن، مراکز سلامت و خانه تلاش را تشریح کرد.

زنان در معرض «خشونت» چگونه می‌توانند مهمان «خانه‌ امن» شوند؟

محمدرضا حیدرهایی سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی کشور با راه‌اندازی خانه امن(۲۰ خانه غیردولتی، ۸ خانه دولتی و ۵ مرکز کار با مرتکب خشونت)، مراکز سلامت(۲۲ مرکز روزانه و ۳۰ مرکز شبانه‌روزی) و خانه تلاش(۱۴ مرکز روزانه و ۲۷ مرکز شبانه‌روزی) در این مسیر گام برداشته است.

افزایش تماس مردم با خط ۱۲۳ در پاندمی کرونا

به گفته این مسئول از شروع پاندمی کرونا تماس‌های مردم با خط ۱۲۳ درخصوص خشونت‌های خانگی فراوانی پیدا کرد که علل پیش‌بینی شده در این خصوص عبارت از افزایش آگاهی مردم از خدمات اورژانس اجتماعی ۱۲۳، از بین رفتن مشاغل و حضور بیشتر مردان در خانه و ... بود؛ لذا موضوع تاب‌آوری و آگاهی‌بخشی مردم مطرح شد تا بتوانیم توان حل مسئله را افزایش دهیم.

به گفته وی، زنانی که در خانه مورد آزار و خشونت خانگی قرار می‌گیرند و شرایطی برای آنها پیش می‌آید که خودشان و فرزندانشان  در محیط خانه امنیت جانی و روانی ندارند و بعد از بیرون از آمدن از خانه هم جایی برای ماندن ندارند می‌توانند وارد خانه امن شوند؛ چراکه معتقدیم پدیده خشونت خانگی هر نوع عمل خشونت‌آمیز مبتنی بر جنسیت است که منجر به آسیب جسمی، جنسی و روانی به زنان می‌شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین