|
| کد مطلب: ۹۳۹۱۴
لینک کوتاه کپی شد

اعلام شرایط جدید اسقاط تاکسی‌های فرسوده پایتخت/ رشد ۳.۵ برابری ارزش اسقاط تاکسی‌

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اعلام شرایط جدید اسقاط تاکسی‌های فرسوده پایتخت، گفت: از ابتدای سال جاری بحث اسقاط تاکسی‌های فرسوده شهر تهران در قالب ساز و کار جدید ایجاد شد به گونه‌ای که نسبت به فراخوان مراکز اسقاط خودرو اقدام کردیم تا راننده و مالک تاکسی فرسوده بتواند مرکز اسقاط را خودش انتخاب کند.

اعلام شرایط جدید اسقاط تاکسی‌های فرسوده پایتخت/ رشد ۳.۵ برابری ارزش اسقاط تاکسی‌
منبع: ايسنا |

علی محتشمی پور با بیان اینکه این فراخوان در دو مرحله با موفقیت انجام شد و در هفته گذشته نیز سومین مرحله آن انجام شد، اظهار کرد: ۱۹ مرکز اسقاط پاکات خود را به صورت دربسته به تاکسیرانی دادند و چند روز قبل نیز بازگشایی پاکات انجام شد.

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اعلام یک خبر خوش برای تاکسیرانان، گفت: قیمت اسقاط تاکسی فرسوده شهر تهران نسبت به سال گذشته ۳.۵ برابر شده است. یعنی در سال گذشته قیمت اسقاط تاکسی سمند و پژو فرسوده بطور میانگین ۱۷ میلیون تومان بوده اما حالا ارزش اسقاط به سقف ۷۰ میلیون تومان رسیده است.

به گفته محتشمی پور، ارزش اسقاط ون‌های فرسوده نیز سال گذشته بطور میانگین ۱۲ میلیون تومان بوده است اما بعد از فراخوان سوم این ارزش به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است و با این ساز و کار شاهد رشد قیمت و ارزش اسقاط تاکسی‌ها هستیم.

وی افزود: همچنین ساز و کار جدیدی تعیین شده است که رانندگان تاکسی فرسوده‌ای که توان نوسازی تاکسی‌شان را ندارند می‌توانند نسبت به اسقاط تاکسی فرسوده‌شان اقدام کنند اما به جای دریافت یک تاکسی نو، یک تاکسی کارکرده با شرایط بهتر، کم کارکردتر و اصطلاحا «روپاتر» خریداری کنند.

وی افزود: تمام تلاش سازمان تاکسیرانی شهر تهران این است که با ساماندهی به فرآیند اسقاط و پیگیری تسهیلات بانکی شرایط آسانتری را برای رانندگان تاکسی در راستای نوسازی تاکسی‌های فرسوده‌شان فراهم کند.

ارسال نظر

پربازدیدترین