|
| کد مطلب: ۹۳۹۰۵
لینک کوتاه کپی شد

گرفتن آب مرکبات تا آخرین قطره با انجام این 4 کار

به دلیل شیوع بیماری هایی مثل سرماخوردگی و آنفولانزا در فصل سرما، مصرف آب مرکبات هم در این فصل افزایش پیدا می کند.

گرفتن آب مرکبات تا آخرین قطره با انجام این 4 کار
منبع: دیجی مگ |

آبگیری مرکبات در خانه کار سختی نیست. البته ترفندهایی وجود دارد که بتوانید تا آخرین قطره آب مرکبات را خارج کنید و مطمئن باشید تفاله ای که دور می اندازید خشک است. با انجام این 4 کار می‌ت وانید مطمئن باشید که دیگر حتی ۱ قطره هم آب میوه هدر نمی‌ رود و تمام آن در لیوان شما وارد می‌ شود.

از یک دستگاه آبگیری استفاده کنید.  فرقی ندارد یک آب مرکبات گیر چوبی قدیمی باشد یا آخرین مدل آب مرکبات‌ گیری برقی، با استفاده از این وسایل می‌ توانید آب بیشتری نسبت به فشار دادن مرکبات با دست خالی داشته باشید.

مرکبات را در مایکروویو بگذارید.  با قرار دادن مرکبات به مدت 20 تا 30 ثانیه در مایکروویو باعث نرم شدن بافت داخلی آن می‌ شوید و همین موضوع به خروج تمام آب میوه در زمان آبگیری کمک می‌ کند. فقط فراموش نکنید که مرکبات بعد از خروج از مایکروویو باید خنک شوند تا پوست دستتان دچار سوختگی نشود.

مرکبات را روی پیشخوان بغلتانید.  با غلتاندن آن‌ها روی پیشخوان و کمی فشار وارد کردن می‌ توانید پره‌ های داخلی مرکبات را باز کنید تا به راحتی آب داخل پالپ‌ها خارج شود.

از چنگال استفاده کنید.  بعد از نصف کردن مرکبات ابتدا یک چنگال را داخل میوه فرو کرده و کمی بچرخانید، سپس از دستگاه آبگیری استفاده کنید. با این کار پره‌های داخل میوه سست و پالپ‌ها کمی آزاد می‌ شوند و در نتیجه، آب بیشتری از میوه خارج می‌ شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین