|
| کد مطلب: ۹۳۷۷۸
لینک کوتاه کپی شد

هزار کلاس درس سیستم گرمایشی استاندارد ندارند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۹۱ درصد کلاس‌های درس به لحاظ سامانه‌های گرمایشی استاندادرسازی شده‌اند گفت: در مابقی که به عنوان چالش برای ما مطرح‌اند بخاری نفتی قطره چکانی و غیراستاندارد نداریم. ما ۴۹ هزار کلاس داریم که برخی ممکن است شعله مستقیم داشته باشند و با استانداردهای ما تطابق ندارد، در این کلاس‌های درس باید از سیستم گرمایشی متمرکز، اسپیلت و یا بخاری گازی کم مصرف استاندارد که حرارت مستقیم ندارند استفاده شود.

هزار کلاس درس سیستم گرمایشی استاندارد ندارند
منبع: ایسنا |

حمید رضا خان‌محمدی ادامه داد: همانطور که گفته شد از ۴۹ هزار کلاس درس، مشکل تقریباً ۱۴ هزار کلاس درس با اعتبار جدید برطرف شده و برای ما بقی در بودجه سال ۱۴۰۲ عددی را پیش بینی کرده‌اند و آنچه تصور ماست تا پایان دولت سیزدهم این موضوع را حل خواهیم کرد.

وی در ادامه درباره ساخت "مدارس آینده"  توضیح داد و گفت: وقتی مدرسه‌ای می‌سازیم باید دست‌کم ۵۰ سال مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین لازم است به نیازهای آموزشی نسل‌های بعدی نیز در ساخت مدرسه توجه شود که این نکته تاکنون در مدرسه‌سازی‌ کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

خان‌محمدی با بیان اینکه پس از انتشار فراخوان این رویداد، ۱۱۰ ایده به دبیرخانه ارسال شد که نهایتاً ۱۰ طرح منتخب و از صاحبان ایده‌های برتر تجلیل شد گفت: قرار است با این هدف که فناوری‌ها وارد مدارس ما شوند، از طرح‌های برتر این رویداد حمایت کنیم تا در مدارس مورد استفاده قرار بگیرند. معتقدیم می‌توان با استفاده از فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف مدارس از جمله ساختمان و همچنین در حوزه آموزش تحولات خوبی ایجاد کرد.

ارسال نظر

پربازدیدترین