|
| کد مطلب: ۹۲۳۴۶
لینک کوتاه کپی شد

تردد موتورسیکلت حین بارندگی ممنوع است

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده ۱۶۹ آئین نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است.

تردد موتورسیکلت حین بارندگی ممنوع است

 باران که می‌بارد علاوه بر قفل شدن خیابان ها شاهد وقوع تصادفات بی شماری در تهران هستیم که به گفته عوامل پلیس راهور بیشتر این تصادفات مربوط به واژگونی و یا تصادفات موتورسیکلت ها است.

یکی از موتورسواران در این باره گفت: شغلم پیک موتوری است و بدلیل مشکلات زندگی مجبور هستم در تمامی فصول با موتور کار کنم.

این موتور سوار ۳۷ ساله که حدود پنج سال است روی موتور کار می کند، افزود: در برخی مواقع به ویژه در زمان بارندگی با اعمال قانون ماموران پلیس راهور مواجه می شوم اما مجبور هستم در این شرایط سخت کار کنم.

وی ادامه داد: بیشتر فعالیتم در مسیر بازار و در زمان جابجایی وسایل انجام می شود اما اگر بخواهم در زمان بارندگی کار نکنم زندگیم دچار مشکل می شود.

سردار محمد حسین حمیدی افزود: موتورسیکلت ۲ چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب پذیرتر است و دلیل توصیه به عدم تردد و حرکت در معابر در روزهای بارانی همین نکته است.سرهنگ مومنی گفت: بخاطر تاریکی هوا دید رانندگان کم می شود و کسانی که سن بالاتری دارند حتما باید به این نکته توجه کنند و با دقت بیشتری رانندگی کنند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ اظهارکرد: در حین بارش ها نیز دید کاهش پیدا می کند و وقتی رانندگان و سرنشینان در خودرو نشسته اند شیشه های خودرو بخار می گیرد و باز هم این بخارگرفتگی از توجه راننده کم می کند و دید راننده را کاهش می دهد .

سرهنگ مومنی افزود: دومین علت در تصادفات سال گذشته در فصول سرد ، عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت بود که ما اصلا در زمستان چیزی به نام سرعت نداریم چرا که بدترین شرایط در رانندگی در زمان بارندگی هاست .

حال که بیشتر تصادفات پایتخت در فصل زمستان و به ویژه در فصل بارندگی روی می دهد ضرورت دارد که راکبان موتور سیکلت در این زمان از تردد در معابر خودداری کنند.

ارسال نظر

پربازدیدترین