|
| کد مطلب: ۹۲۲۶۹
لینک کوتاه کپی شد

عرضه متادون در داروخانه‌ها تنها راه جلوگیری از نشست آن در بازار

نایب رییس انجمن داروسازان ایران گفت: تنها راهکار جلوگیری از نشت متادون به بازار توزیع و عرضه آن در داروخانه‌ها است.

عرضه متادون در داروخانه‌ها تنها راه جلوگیری از نشست آن در بازار

بهمن صبور، نایب رییس انجمن داروسازان ایران بیان داشت: بر اساس قوانین توزیع دارو باید در داروخانه‌ها و بر اساس فهرست دارویی انجام شود اما در دهه 80 مسیر توزیع برخی داروها به کلینیک‌های ترک اعتیاد رفت و با این تخلف دچار چالش‌هایی در این حوزه شدیم که ضروری است چرخه توزیع داروهای مخدر به داروخانه‌ها برگردد تا بتوان از طریق داروخانه‌ها اصالت و رهگیری توزیع این دارو‌ها را رصد کرد.

نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه متاسفانه سامانه عرضه دارو که در مراکز ترک اعتیاد وجود دارد به سامانه ثبت احوال متصل نیست و سامانه بسته‌ای است بیان داشت: ضعف این سامانه باعث شده که هزاران راه برای سو استفاده و نشت داروهای مخدر به بازار ایجاد شود. 

وی اذعان داشت: با فراگیر شدن این سامانه و هولوگرام دار شدن داروی متادون، می‌توان جلوی نشست داروهای مخدر به بازار را گرفت. 

صبور در ادامه با تاکید بر اینکه هر داروخانه‌ای صلاحیت ورود به عرصه توزیع داروهای مخدر را ندارد بیان داشت: در حال حاضر استانداردهای لازم برای این امر در حال تدوین است و از بین 3 هزار داروخانه فعال در کشور ممکن است تنها 50 داروخانه این استانداردها را کسب کنند.

ارسال نظر

پربازدیدترین