|
| کد مطلب: ۹۲۲۵۲
لینک کوتاه کپی شد

۱۵ درصد مدارس تهران فرسوده هستند و باید تخریب شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد مدارس ما نیازمند تخریب هستند که بیشتر هم در پایتخت قرار دارند گفت: امیدواریم با مولد سازی و فروش املاک مازاد بر اساس مجوز بند "ی" تبصره ۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ منابع خوبی برای ساخت و ساز و مستحکم کردن مدارس در اختیارمان قرار بگیرد.

۱۵ درصد مدارس تهران فرسوده هستند و باید تخریب شوند

عباس زارع، درباره آخرین وضعیت ایمنی مدارس تهران در سال جاری توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: بر اساس شناسنامه فنی فضاهای آموزشی، ۱۵ درصد مدارس استان تهران نیازمند تخریب و بازسازی و ۲۳ درصد نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

وی درباره هشدارهای آتش‌نشانی درباره وضعیت بحرانی ۸۲۷ مدرسه فرسوده در پایتخت که پیش از این اعلام شده بود نیز گفت: آمارهایی که سازمان آتش‌نشانی منتشر کرده بود بیشتر توصیه‌ای و دستورالعملی بود و بعضا برخی موارد آن شدنی نیست.

زارع با بیان اینکه فاز اول این تفاهم‌نامه، محتوایی و آموزشی است که همکاران ما در آتش‌نشانی آموزش را ارائه می‌دهند گفت: این آموزش‌های ایمنی برای گروه‌های مربوط از جمله دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس انجام خواهد شد. در فاز دوم تعمیرات جزئی از سوی ادارات آموزش و پرورش که متولی نگه‌داری مدارس هستند انجام می‌شود. به طور مثال موتورخانه‌ها اکثرا حالت انباری پیدا کرده و میز و نیمکت‌های اسقاطی را در آنجا گذاشته‌اند که حذف و در مدارسی که فاقد کپسول آتش‌نشانی هستند، کپسول نصب می‌شود.

وی ادامه داد: برای فاز سوم که مرحله اجرایی نهایی است به اعتبارات ویژه‌ای نیاز داریم که پیگیری‌هایی از سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است. در فاز سوم ابتدا مدارسی به صورت پایلوت در هر منطقه انتخاب می‌شوند که مدارس استثنایی و سپس مدارس ابتدایی در اولویت هستند.

زارع افزود: همانطور که پیش از این گفته شد حدود ۱۵ درصد مدارس ما نیازمند تخریب هستند که بیشتر هم در پایتخت قرار دارند. امیدواریم با مولد سازی و فروش املاک مازاد بر اساس مجوز بند "ی" تبصره ۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ منابع خوبی برای ساخت و ساز و مستحکم کردن مدارس در اختیارمان قرار بگیرد.  

ارسال نظر

پربازدیدترین