|

واکسن‌های کرونای مورد تایید عربستان برای حج

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: واکسن‌هایی مانند سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک که مورد تایید عربستان است.

کد مطلب : 88445

ایسنا نوشت: دکتر طاهر درودی درباره دستورالعمل‌های مرتبط با واکسیناسیون کرونا برای حجاج و شرایط عربستان در این زمینه، گفت: عربستان دستورالعملی درباره واکسن کرونا منتشر کرد و واکسن‌های مورد تاییدشان را اعلام کرده و در صورتیکه زائران هر یک از این واکسن‌ها را تزریق کرده باشند، با کارت واکسیناسیون از نظر دولت سعودی قابل قبول است. برخی از واکسن‌های مورد تایید عربستان، واکسن‌هایی است که در ایران هم استفاده شده است؛ واکسن‌هایی مانند سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک که مورد تایید عربستان بوده و در ایران هم برای افراد استفاده شدند.

لیست واکسن‌های مورد تایید عربستان که منتشر شده، شامل واکسن‌های فایزر، مدرنا و... است که در ایران خیلی استفاده نشده است، اما واکسن‌هایی مانند سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک که در ایران هم برای مردم تزریق شده نیز در لیست مورد تایید عربستان وجود دارد. حجاج هم باید حداقل دو دز واکسن تزریق کرده باشند. البته پیشنهاد وزارت بهداشت کشورمان تزریق سه دز واکسن کرونا است که ایمنی بیشتری وجود داشته باشد.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین