|

برف راه‌های ۱۳۰ روستای آذربایجان شرقی را مسدود کرد

کد مطلب : 83685

پس از بارش برف شدید در آذربایجان شرقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان گفت: براساس آخرین آمار دریافتی ۱۳۰ روستا در محاصره برف بوده و تردد در مسیرهای منتهی به این روستاها امکان پذیر نیست.

به گزارش آیند، اروجعلی علیزاده، در تبریز از بسته شدن راه ارتباطی ۱۳۰ روستای آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار کرد: این روستاها مربوط به شهرستان‌های مراغه، چاراویماق، هشترود، اهر، مرند، ورزقان، سراب، بستان‌آباد و هریس است که در این میان شهرستانهای چاروایماق با ۴۰ روستا و اهر با ۳۵ روستا بیشترین رقم را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود مسیرگشایی این تعداد روستا تا پایان امروز ادامه داشته و در صورت همراهی شرایط آب و هوایی نهایتا تا فردا صبح شاهد بازگشایی مسیرهای بسته باشیم.

علیزاده در عین حال از باز بودن تمام راه‌های اصل و فرعی استان با وجود بارش‌های سنگین چند ساعت گذشته خبر داد و اضافه کرد: با توجه به بارش‌هایی که از دیشب در استان شاهد بودیم تمام ۶۰۰ دستگاه خودروی سنگین و یک هزار پرسنل راهداری با حضور در محورهای مواصلاتی تمام تلاش و همت خود را برای جلوگیری از راه‌های اصلی و فرعی معطوف کردند که خوشبختانه این مهم در سایه این اقدامات محقق شد.

به گفته این مقام مسئول در حوزه حمل و نقل استان حجم بارش‌های اخیر بین ۲۰ تا ۱۵ سانتی متر بوده که بیشترین بارش‌ها در اهر، چاروایماق، مراغه و هوراند به ثبت رسیده است.

وی در عین حال توصیه‌هایی نیز برای ترددهای ضروری داشت و گفت: در صورت ضرورت سفر، رانندگان حتما از مجهز و سالم بودن خودرو بخصوص برف پاک کن و چراغ ها اطمینان داشته باشند و زنجیر چرخ، وسایل ایمنی، لباس گرم، پتو و آذوقه همراه داشته باشند.

گفتنی است آذربایجان شرقی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه که ۴ هزار کیلومتر آن را اصلی و فرعی و ۱۰ هزار کیلومتر روستایی یکی از استانهای کشور با تکثر راه محسوب می شود. / فارس

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین