|

برخورد با پسماندسوزی، سوزاندن شاخ و برگ درختان

کد مطلب : 82581

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تکلیف شهرداری تهران برای تدوین دستورالعمل و مدلی برای فروش طرح ترافیک در شرایط اضطرار آلودگی هوا در دوازدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا خبر داد.

به گزارش آیند، عابد ملکی درباره مصوبات دوازدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: در این جلسه مقرر شد پایگاههای سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پر تردد شهر تهران مستقر شوند. همچنین پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت ها، خودورهای دودزا و فاقد معاینه فنی و وسایل نقلیه دودزای دارای معاینه فنی اقدام لازم را به عمل آورد.

او افزود: با همکاری فرمانداری تهران و اتحادیه کامیون‌داران شهر تهران، پلیس راهور از تردد شبانه کامیون‌ها به استثنای کامیون‌های حمل سوخت، مواد غذایی و مواد فاسد شدنی نیز جلوگیری خواهد کرد.

همچنین مقرر شد شهرداران استان تهران نسبت به جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی تشدید کننده آلودگی هوا اقدام کنند. پایش ویژه شناسایی منابع آلاینده، اعلام هشدار، اخطار و اقدامات تشدیدی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان با جدیت تداوم پیدا خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر این که شهرداران تهران و اداره کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان تهران نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری درون و برون شهری اقدام خواهد کرد، افزود: ممنوعیت استفاده از نفت کوره در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی و معدنی و خدماتی استان کماکان ادامه خواهد داشت و مقرر شد از هرگونه فعالیت ورزشی در محیط‌های باز خودداری شود.

او ادامه داد: سازمان صدا و سیما و رسانه‌ها باید نسبت به اطلاع رسانی لازم و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به تشدید آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیرضروری اقدام کند. استفاده از ماسک‌های مورد تایید وزارت بهداشت، توسط آحاد مردم به ویژه پلیس راهور، شهرداری‌ها و… که مواجهه بیشتری با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند توصیه می‌شود.

ملکی تاکید کرد: مقرر شد شرکت گاز استان نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است اقدام کند. همچنین هر گونه پسماندسوزی، سوزاندن شاخ و برگ درختان باید توسط شهرداری‌ها پایش و برخورد لازم صورت بگیرد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این زمینه پایش‌های لازم را انجام خواهد داد.

او افزود: مقرر شد فعالیت واحدهای تولید بتن آماده، شن و ماسه و آسفالت تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری تعطیل باشد. همچنین مقرر شد شهرداری تهران نسبت به تدوین دستورالعمل و مدلی برای فروش طرح ترافیک در شرایط اضطرار آلودگی هوا اقدام کند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین