|

تامین 3 هزار میلیارد تومان دولت‌آباد را به کن وصل می‌کند

کد مطلب : 79956

در جریان بازدید رئیس و همچنین عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از ایستگاه‌های در حال تکمیل خط 6 مترو، آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی 4 ایستگاه از بخش میانی این خط، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آیند، یکی از اولویت‌های شرکت مترو در دوره کنونی مدیریت شهری، تکمیل ایستگاه‌های باقی مانده خطوط 6 و 7 است و به این منظور اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، پیگیر موضوع مذکور هستند.

در این راستا دکتر سیدجعفر تشکری‌هاشمی رئیس کمیسیون مربوطه و دکتر علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل، ضمن حضور در نشست بررسی پیش نیازهای افتتاح به موقع ایستگاه‌های خط 6 که در کارگاه خیابان بهار شیراز برگزار شد، در ادامه به ایستگاه‌های میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر(عج)، کارگر و پارک لاله سرکشی کرده و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی این ایستگاه ها قرار گرفتند؛ ایستگاه‌هایی که در صورت تامین به موقع منابع مالی، سال آینده در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت. نكته حائز اهمیت در این بازدید، تقاضای دست‌اندرکاران اجرایی ایستگاههای خط 6 مترو از اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر حمایت از روند تامین 3 هزار میلیارد تومان برای سال آینده بود تا به موجب این امر، 7 ایستگاه و 14کیلومتر مسیر خط مذکور در سال 1401 به بهره‌برداری برسد. در صورت تحقق این مهم، امکان بهره برداری پیوسته از 32 کیلومتر مسیر خط 6 از دولت آباد تا محدوده کن و سولقان میسر خواهد شد؛ ضمن اینکه ایستگاه‌های تقاطعی خطوط یك و سه با خط ۶ نیز افتتاح شده و بهره‌وری شبکه خطوط مترو به نوبه خود ارتقا خواهد یافت.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین