|

خرس‌های قطبی آمریکا هم روسیه را انتخاب کردند

کد مطلب : 79902

خرس‌های قطبی به دلیل تغییرات اقلیمی، شکارگاه‌های بومی خود را در آلاسکا رها کرده و به روسیه می‌روند.

به گزارش آیند، کارشناسان محیط زیستی در آمریکا که شمار خرس‌ها را در مناطق اطراف اقیانوس منجمد شمالی زیرنظر دارند از این جا به جایی و نقل مکان خرس‌های قطبی خبر داده‌اند.

براساس مطالعات اخیر در دانشگاه ایالتی واشنگتن، طی سال‌های اخیر خرس‌های قطبی در دریای «بوفورت» در شمال غرب کانادا مجبور شده‌اند که مسافت‌های طولانی به خارج از شکارگاه‌های سنتی خود سفر کنند و این امر منجر به کاهش تقریبا ۳۰ درصدی جمعیت آن‌ها شده است. کارشناسان علت این وضعیت را تغییر در سطح یخ دریا در این منطقه می‌دانند.

یخ‌های دریایی به میزان حدود ۱۳ درصد در هر دهه، از زمانی که ماهواره‌ ناسا در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی کار ثبت آن‌ها را آغاز کرد با کاهش روبرو بوده است.

خرس‌های قطبی روی قطعات یخ زندگی کرده و از یخ دریا برای گرفتن طعمه فوک‌های خود استفاده می کنند. چنانچه خرس‌های ماده نتوانند به اندازه کافی غذا بدست آورند، قادر به تولید شیر کافی برای توله‌هایشان نخواهند بود و این به معنای آن است که تعداد کمتری از آن‌ها به بزرگسالی می‌رسند و در نتیجه تعداد کلی خرس‌های قطبی کاهش می‌یابد.

در همین حال دانشمندانی که تعداد خرس‌های قطبی را در روسیه رصد می‌کنند، متوجه افزایش زیاد آن‌ها شده‌اند. در جزیره «ورانگل» در روسیه در همسایگی دریای چوکچی، کارشناسان رکورد ۷۴۷ خرس را در سال ۲۰۲۰ میلادی به ثبت رساندند که از ۵۸۹ خرس در سال ۲۰۱۷، افزایش یافته است.

به گفته دکتر «کارین رود» از مرکز علمی آلاسکا، خرس‌های قطبی در آن جا در شرایط بهتر و وسیع تری هستند و بنظر می‌رسد به نسبت خرس هایی که در دریای بوفورت جنوبی زندگی می‌کنند، نرخ زاد و ولد بیشتری هم دارند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، تصور می‌شود که قلمرو روسیه امکان دسترسی بهتر به غذای بیشتر برای خرس‌های قطبی فراهم می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین