|

مانورهای پیاپی در ایستگاه‌های خاص مترو

کد مطلب : 73492

مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی، مانور‌های ایمنی در سطح کارگاه‌های فعال شرکت مترو تهران برگزار می‌شود؛ حتی در برخی موارد مانند ایستگاه توحید در خط ۷ که شرایط خاصی دارد، مانورها در 2 نوبت صبحگاه و شامگاه ایمنی صورت می‌پذیرد.

به گزارش آیند، مهندس علی امام مدیرعامل شركت مترو تهران با اعلام این مطلب افزود: به منظور پیشگیری از بروز حوادث متداول كار در فضاهای زیرزمینی كه منشاء انسانی و یا طبیعی دارند، آموزش‌های لازم و مانورهای ایمنی بعضاً حتی به صورت روزانه در كارگاه‌های عملیاتی شبكه مترو برگزار می‌شود. در برخی كارگاه ها مثل كارگاه احداث ایستگاه توحید در خط 7 نیز كه شرایط خاصی دارند، دستورالعمل‌های ایمنی با ملاحظات سختگیرانه تری دنبال می‌شود تا حادثه ای رخ ندهد.

مهندس امام در ادامه افزود: عملیات عمرانی خصوصاً در فضاهای زیرسطحی، معمولاً با مخاطراتی همراه است که اگر پیمانکاران موارد و توصیه‌های ایمنی را به طور دقیق رعایت نکنند، خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

این امر در حالی است که نمایندگان واحد HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) دائماً در کارگاه‌های فعال شرکت مترو مراقب اوضاع هستند و موارد لازم را به دست‌اندرکاران مربوطه گوشزد می‌کنند.

مدیر عامل شرکت مترو در پایان گفت: بروز حوادثی که منجر به جرح و یا فوت عوامل اجرایی پروژه‌های عمرانی می‌شود، تبعات اجتماعی جبران‌ناپذیری برای خانواده فرد حادثه دیده در پی خواهد داشت و به همین سبب ملاحظات ایمنی را با حساسیت مضاعف و برگزاری جلسات متعدد آموزشی و عملی در کارگاه‌های ساخت مترو دنبال می‌کنیم تا حلاوت اقدامات عمرانی برای هیچ شخص و خانواده ای به خاطره‌ای مکدر تبدیل نشود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین