|
| کد مطلب: ۱۱۶۰۵۰
لینک کوتاه کپی شد

این ژیان چوبی 9 میلیارد تومان ارزش دارد!

اخیرا خودروی چوبی نمادین سیتروئن (۲CV)،‌ که به نظر می‌رسد، تنها خودرو در نوع خودش باشد، با قیمت ۲۱۰هزار یورو (۲۲۵هزار دلار) در یک حراجی در فرانسه به فروش رفت.

این ژیان چوبی 9 میلیارد تومان ارزش دارد!
منبع: برنا |

بدنه خودروی چوبی سیتروئن (۲CV) تماما از چوب و با دست، ماهرانه ساخته شده است و همان انحنای معروف خودروهای کلاسیک پس از جنگ جهانی دوم را دارد. ژان-پل فاوند، خریدار این خودرو، مجموعه‌دار فرانسوی، است که موزه‌ای از آثار هنری دیدنی دارد.

او مشتاقانه این خودرو را خرید. فاوند می‌گوید، «این خودرو،‌ یک خودروی معمولی نیست. آن به معنای واقعی کلمه، یک اثر هنری است.»

بالاترین قیمت قبلی به یک خودروی کلاسیک سیتروئن کمیاب مدل ۱۹۶۱ تعلق داشت. آن خودرو که تقریبا سالم بود، در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۱۷۲هزار یورو فروخته شد.

بدنه این خودروی چوبی سیتروئن را نجار ماهری به نام میشل روبیلارد، از چوب گردو ساخته است. همچنین شاسی آن با استفاده از چوب درخت‌های گلابی و سیب ساخته شده است.

روبیلارد برای ساخت کاپوت خودرو از چوب درخت گیلاس استفاده کرده و تنها با کمک قلم درز و کاغذ سنباده، آن انحناهای زیبای خودرو را شکل داده است.

روبیلارد برای ساخت این بدنه چوبی زیبا، ۵ سال و حدود ۵ هزار ساعت وقت گذاشته و کار آن را در سال ۲۰۱۶ تمام کرده است. این خودروی کلاسیک سیتروئن، با این بدنه هنری، جان تازه‌ای گرفته است.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین