|
| کد مطلب: ۱۱۵۵۲۵
لینک کوتاه کپی شد

احتمال رانش و لغزش در ارتفاعات در پی فعالیت موج بارشی/ از کوهنوردی بپرهیزید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم فعالیت موج بارشی در ارتفاعات و احتمال جاری شدن سیلاب، رانش و لغزش زمین، ریزش سنگ و سوزباد خبر داد و گفت: کوهنوردان از صعود به ارتفاعات همچنین دره‌نوردی اجتناب کنند.

احتمال رانش و لغزش در ارتفاعات در پی فعالیت موج بارشی/ از کوهنوردی بپرهیزید
منبع: ايسنا |

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی ارتفاعات و کوهستان طی روزهای پایانی هفته اظهار کرد: طی روز پنجشنبه (۱۸ خرداد) فعالیت موج بارشی برای بخش‌های وسیعی از شمال‌ غرب، دامنه‌های البرز، شمال‌ شرق، ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی، ارتفاعات مرکزی ایران، به تناوب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق، احتمال تگرگ و تندباد موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز جمعه(۱۹ خرداد) نیز در البرز مرکزی و شرقی، خراسان شمالی، ارتفاعات کرمان و به‌صورت پراکنده در ارتفاعات مرکزی و شرقی، افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید مورد انتظار است. شدت بارش‌ها برای خراسان شمالی منجر به جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و احتمال رانش و لغزش می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران نیز اظهار کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه و در ساعات اولیه روز نیمه‌ابری، به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز پنجشنبه در بیشتر مناطق کوهستانی کشور به سبب فعالیت موج بارشی، انواع مخاطره‌های جوی، اعم از وزش باد شدید و عدم تعادل، کاهش دید افقی و عمودی به سبب مه‌آلود شدن، احتمال اصابت صاعقه و تگرگ و بارش‌های رگباری شدید ، احتمال ریزش سنگ و تشدید سوزباد و سرمایش مورد انتظار است بنابراین برای مناطق مذکور اجتناب از کوهنوردی و دره‌نوردی توصیه می‌شود.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: طی جمعه برای مناطق یاد شده که دچار فعالیت موج ناپایدار هستند به‌ویژه خراسان شمالی، فعالیت‌های کوهنوردی،دره‌نوردی و طبیعت‌گردی، مخاطره‌آمیز و با خطر آسیب و تلفات همراه است.

ارسال نظر

پربازدیدترین