|
| کد مطلب: ۱۱۴۱۳۸
لینک کوتاه کپی شد

نجات یک آهو در پارک جنگلی سرخه حصار تهران + عکس

یک آهو که در تله متخلفان شکار و صید در محدوده حریم و حوالی پارک جنگلی سرخه حصار گرفتار شده بود با حضور به موقع حریم بانان نجات یافت.

نجات یک آهو در پارک جنگلی سرخه حصار تهران + عکس
منبع: همشهری |

محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه  ۱۳ با تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست در بافت شهری،گفت: عوامل حریم بان شهرداری منطقه ۱۳ در عملیات گشت زنی در حوالی روستای دره شکاری متوجه شدند، یک راس بچه آهو در تله شکارچیان غیر مجاز گرفتار شده است. 

وی افزود: با اقدام به موقع حریم بانان شهرداری منطقه ۱۳، ضمن رها سازی بچه آهو از تله صیادان غیر مجاز، آن را برای مداوا و اقدامات بعدی به عوامل محیط بانی تحویل دادند. 

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه کل و میش، آهو، گراز، روباه، خرگوش و سنجاب از عمده‌ترین‌گونه‌های حیوانات در حریم و بوستان جنگلی سرخه حصار هستند، گفت: شکار در زیستگاه‌های حیات وحش جرم است و بر اساس قوانین مجازات اسلامی، افراد متخلف توسط مجریان قانون تعقیب و مجازات می شوند.

احمدی با اشاره به اینکه نیروهای شهرداری همواره حامی محیط زیست بوده و همکاری لازم را در این زمینه با سازمان محیط زیست انجام می دهند، گفت: شهروندان می توانند به عنوان دوستداران و حامیان محیط زیست و حیات وحش، در صورت مشاهده هرگونه تحرک مشکوک شکارچیان و یا شکار غیر مجاز مراتب را به سازمان محیط زیست اعلام کنند.

ببنید | نجات یک آهو در دل تهران

ارسال نظر

پربازدیدترین