|
| کد مطلب: ۱۱۳۵۱۴
لینک کوتاه کپی شد

اعزام ۹ کاروان استان لرستان به سرزمین وحی

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت : ۹ کاروان از استان لرستان عازم سرزمین وحی خواهند شد که اعزام اولین گروه از زائران امروز شنبه ششم خرداد خواهد بود.

اعزام ۹ کاروان استان لرستان به سرزمین وحی

سید حمید مصطفایی گفت: مجوز و موافقت برقراری پروازهای حج در فرودگاه شهدای خرم آباد فراهم شده است که درصورت همراهی و پیگیری سال آینده این پروازها برقرار خواهد شد.

وی در جلسه مشترک شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امسال هزار و ۳۵۵ زائر در قالب ۹ کاروان از استان لرستان عازم سرزمین وحی خواهند شد که اعزام اولین گروه از زائران روز شنبه ششم خرداد خواهد بود.

وی با اشاره به مطالبه جدی مردم استان برای برقراری پروازهای حج و عتبات عالیات در فرودگاه شهدای خرم آباد ، افزود: با توجه به اینکه ۱۰ الی ۱۵ سال است که این مطالبه جدی مردم استان پیگیری می شود و زائران با وجود مُسن بودن مجبور به طی مسافت های طولانی برای اعزام از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) هستند اما هنوز این مطالبه به ثمر ننشسته است در دولت مردمی سیزدهم، با پیگیری استاندار و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان حج و زیارت و شرکت هواپیمایی کشور، قول مجوز و موافقت اعزام زائران از فرودگاه شهدای خرم آباد گرفته شد.

مدیرکل حج و زیارت لرستان تصریح کرد: به دلیل عدم زمان کافی و چینش کاروان ها و به جهت ملاحظات اجتماعی امسال این امکان فراهم نشد ولی قول پروازها در سال آینده اخذ شده است که برای تحقق آن نیازمند مساعدت و پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.

ارسال نظر

پربازدیدترین