|
| کد مطلب: ۱۱۳۴۲۰
لینک کوتاه کپی شد

فروش زباله‌های دریایی در یک حراجی

عروسک های ترسناک و پری‌ دریایی از جنس فایبرگلاس میان زباله‌هایی هستند که از دریا گرفته شده و در یک بازار عجیب ساحلی به حراج گذاشته شده‌اند.

فروش زباله‌های دریایی در یک حراجی

محققان دانشگاه تگزاس که مشغول تحقیق روی لاک‌پشت‌ها در دریا و یافتن لاک‌پشت‌های گرفتار در زباله‌های دریایی بودند، زباله‌های متعددی از آب بیرون کشیدند. این زباله‌ها قرارست در یک حراجی ساحلی سالانه به نام «زباله‌های تونی» فروخته شوند و بودجه آن خرج تحقیقات شود.

بنابه گفته محققان دانشگاه تگزاس، هر سال حدود ۵۰۰ تن از زباله‌های دریایی به ساحل تگزاس می‌رسند. از این زباله‌ها می‌توان به عروسک‌، پای مصنوعی، پری دریایی از جنس فایبرگلاس،‌ بطری طلسم، پول کشور هائیتی، کتاب ‌انجیل قدیمی،‌ زغال کشتی‌های بخار از سده ۱۸۰۰، یک پیام درون بطری که از جامائیکا به ساحل تگزاس رسیده است و زباله‌های بسیار دیگر اشاره کرد.

بنابه گفته این محققان، زباله‌های دریایی به معضلی بزرگ در آمریکا تبدیل شده‌اند. برخی از زباله‌ها از زمان‌های بسیار دور هستند. مثلا، کیسه‌های پلاستیکی خوراکی‌هایی چون چیپس و شیرینی پیدا شده که تاریخ آنها به دهه ۱۹۶۰ برمی‌گردد.

محققان دانشگاه تگزاس از قدمت برخی از زباله‌های دریایی واقعا حیرت‌زده شده بودند. آنها می‌گویند میان زباله‌ها از همه بدتر زباله‌های پلاستیکی است که به‌راحتی تجزیه نمی‌شوند و نه‌تنها به موجودات زنده دریایی صدمه می‌زنند، بلکه به ساحل رسیده و محیط را آلوده می‌کنند.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین