|
| کد مطلب: ۱۱۳۰۰۶
لینک کوتاه کپی شد

رکورد ۵۲ ساله بارندگی در این استان شکسته شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: بارش های استان در سال آبی جاری نسبت به میانگین بلند مدت ۵۲ ساله حدود هشت درصد بیشتر است و به این صورت رکورد ۵۲ ساله بارندگی در کردستان شکست.

رکورد ۵۲ ساله بارندگی در این استان شکسته شد
منبع: همشهری |

 آرش آریانژاد روز سه شنبه گفت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۴۶۰ میلیمتر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۸ درصد رشد دارد.

وی به افزایش ۷۳ درصدی حجم آب سدهای استان در سال آبی جاری اشاره داشت و افزود: بارش نزولات جوی، ذوب شدن برف‌ها و ایجاد رواناب‌های مناسب، پرآب شدن سدها و منابع آبی استان را به دنبال داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان به سرریز شدن سدهای مریوان و بانه در ابتدای امسال اشاره و اضافه کرد: در صورتی که حجم ورودی رواناب‌ها به همین روال ادامه یابد احتمال سرریز شدن سد سورال دهگلان نیز وجود دارد.

آریانژاد با اشاره به اینکه طبق پیش بینی هواشناسی تا ۱۵ خرداد ۲ موج بارشی دیگر در استان داریم، یادآور شد: با وجود افزایش حجم سدها و بارش، استفاده بهینه از منابع آبی ضروری است.

۱۸ سد در کردستان وجود دارد که از این تعداد مدیریت ۱۲ سد در اختیار استان و بهره‌برداری مابقی سدها در اختیار استان‌های همجوار از جمله آذربایجان‌غربی و کرمانشاه قرار دارد.

ارسال نظر

پربازدیدترین