|
| کد مطلب: ۱۱۲۶۳۴
لینک کوتاه کپی شد

آتش سوزی در بنای تاریخی قلعه تل باغملک تکذیب شد

سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان گفت: هیچ گونه آتش سوزی در بنای تاریخی قلعه تل باغملک رخ نداده است.

آتش سوزی در بنای تاریخی قلعه تل باغملک تکذیب شد
منبع: فارس |

غلامرضا سلمان‌پور سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان اظهار کرد: هیچ‌گونه آتش‌سوزی‌ در بنای تاریخی قلعه‌تل باغملک رخ نداده است و مطالب منتشرشده درفضای مجازی تکذیب می‌شود.

وی با بیان این‌که بناهای تاریخی استان از جمله قلعه‌تل باغملک به‌صورت مداوم پایش می‌شوند افزود: آتش‌سوزی شب گذشته در فضای باز بیرون از قلعه‌تل رخ داد که ناشی از آتش‌سوزی علف‌های هرز بود و هیچ‌گونه آسیبی به این بنای تاریخی وارد نشده و پیش از آن‌که آتش‌سوزی به قلعه‌تل حتی نزدیک شود، باحضور به‌موقع نیروهای آتش‌نشانی باغملک، آتش مهار شده است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان گفت: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط همکاران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باغملک و معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان، هماهنگی لازم درخصوص هرس فضای پیرامونی قلعه‌تل توسط شهرداری باغملک انجام شده است تا از وقوع آتش‌سوزی‌های مشابه جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته تصاویر و مطالبی با مضمون آتش‌سوزی در بنای تاریخی قلعه‌تل منتشر شده بود که روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان اعلام می‌دارد، این خبر بی‌اساس و کذب است.

ارسال نظر

پربازدیدترین