|
| کد مطلب: ۱۰۳۷۸۲
لینک کوتاه کپی شد

روزه‌داری برای کدام بیماران ممنوع است؟

فوق تخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بیماران دچار نوسان فشار خون، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه)، قلبی و عروقی از روزه گرفتن پرهیز کنند.

روزه‌داری برای کدام بیماران ممنوع است؟
منبع: ايسنا |

سیده‌ندا موسوی در رابطه با روزه‌داری بیماران مبتلا به فشار خون، اظهار کرد: بیمارانی که دچار مشکلات قلبی و عروقی و فشار خون بوده و دارو مصرف می‌کنند، در صورتی که می‌خواهند روزه بگیرند باید حتما با پزشک خود مشورت کنند.

وی با بیان اینکه افراد دارای فشار خون که در طول روز دچار نوسان و افت قند خون می‌شوند و کسانی که انسولین تزریق می‌کنند، حتما از روزه‌داری پرهیز کنند، افزود: فشار خون کنترل شده مشکلی برای روزه‌داری ایجاد نمی‌کند.

این پزشک در رابطه با روزه‌داری بیماران دچار مشکلات قلبی و عروقی، تصریح کرد: این بیماران در صورتی که در ساعات مشخصی از روز باید داروهای خود را مصرف کنند و بیماران دیابتی که قند ناشتای آن‌ها بالای ۱۳۰ بوده و قند دو ساعته آن‌ها هم بالای ۲۰۰ است نیز، حتما از روزه‌داری پرهیز کنند.

فوق تخصص تغذیه و رژیم درمانی در رابطه با روزه‌داری و مبتلایان به سنگ کلیه، خاطرنشان کرد: افرادی که دچار مشکل سنگ کلیه حاد (افراد دارای کلیه‌های مستعد سنگ‌ساز) هستند، نباید روزه بگیرند ولی سایر افراد دچار سنگ‌ کلیه که قصد روزه گرفتن دارند اگر در مدت زمان افطار تا سحر آب کافی (نه چایی) به میزان ۸ لیوان مصرف می‌کنند، مشکلی از لحاظ روزه‌داری نخواهند داشت.

ارسال نظر

پربازدیدترین