|
لینک کوتاه کپی شد

رشد ۳۶هزار و ۹۷۰واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا رو به رشد با افزایش ۳۶ هزار و ۹۷۰واحد همراه شد.

رشد ۳۶هزار و ۹۷۰واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران که این روزها روند رو به رشد به خود گرفته امروز هم در پایان معاملات با افزایش ۳۶ هزار و ۹۷۰ واحدی در شاخص کل به رقم یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۶۸۴ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هموزن نیز امروز با افزایش ۱۵ هزار و ۴۹۸ واحد به رقم ۵۲۰ هزار و ۴۰۳ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۲۰۴ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۴.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۶۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۹ هزار و ۸۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل ۲.۲ درصد رشد کردند.

این دو شاخص با معیار هموزن ۳ درصد افزایش یافتند، شاخص آزاد شناور ۲.۱ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۳ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۲.۱ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی‌مس، شستا، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت و گل‌گهر به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم اوضاع امروز رو به رشد بود و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۴۳۱ واحد نسبت به روز قبل به رقم ۲۱ هزار و ۳۷۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۶۲ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس هم ۴۰۹ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۱۰.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۱۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۲۱ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز هم عملیات بازار بین شبکه بانکی انجام شد و در طی این عملیات بیش از ۲.۴ میلیارد اوراق بدهی بانک مرکزی در قالب ۳۶۱ نوبت معامله و به ارزش بیش از ۲۱۷ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد وگرنه معاملات سهام در بورس به تعداد ۷.۱ میلیارد سهام در قالب ۳۳۷ هزار معامله و به ارزش ۳ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان بود و اوراق مالی اسلامی به تعداد ۳.۸ میلیون ورقه در قالب ۸۶۴ معامله و به ارزش ۲۹۲ میلیارد تومان سایر اوراق هم به حجم ۸۳۴ میلیون ورقه در قالب بیش از ۳۶ هزار معامله و به ارزش ۱۲۸۵ میلیارد تومان بوده است.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، آریاساسول، مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان، صبا تأمین، پالایش نفت شیراز و پتروشیمی زاگرس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند.

شناسه خبر: ۹۳۹۴۹

ارسال نظر

پربازدیدترین