|
لینک کوتاه کپی شد

بودجه ۲ میلیون پوندی برای ترویج باقالی؛ چرا باقالی مهم است؟!

یک پروژه با بودجه‌ی مالی ۲ میلیون پوندی از سوی دولت انگلیس قصد دارد مصرف‌کنندگان بریتانیایی را به خوردن باقالی بیشتر ترغیب کند. به گفتۀ کارشناسان این گیاه جایگزینی عالی برای گندم در پخت نان خواهد بود.

 بودجه ۲ میلیون پوندی برای ترویج باقالی؛ چرا باقالی مهم است؟!
منبع: فرادید |

به گفته‌ی محققان، بریتانیا باید به خوردن نان تهیه‌شده از باقالی روی بیاورد، چون این ماده پایاتر است و به راحتی مواد مغذی مهم را به بدن می‌رساند. استفاده از آرد تهیه‌شده از باقالی یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در رژیم غذایی بریتانیا خواهد بود.

پروفسور جولی لاوگرُو، سرپرست این تحقیق گفته است که باقالی به شکل نان تست می‌تواند برای مصرف‌کنندگان بریتانیایی جذاب باشد و در عین حال، کیفیت مواد مغذی نان را بهتر کند و پیامد‌های زیست‌محیطی را کاهش دهد.

لاوگرُو در این باره می‌گوید: «ما باید جانبی فکر می‌کردیم: بیشتر مردم چه می‌خورند و ما چگونه می‌توانیم تغذیه‌ی آن‌ها را بهتر کنیم بدون اینکه آن‌ها را وادار به تغییر رژیم غذایی‌شان کنیم؟ پاسخ روشن نان است. نود و شش درصد مردم بریتانیا نان می‌خورند و ۹۰ درصد آن نان سفید است که در بیشتر موارد حاوی سویا است. ما پیش از این، آزمایشاتی را انجام دادیم و دریافتیم که آرد باقالی می‌تواند جایگزین آرد سویای وارداتی و مقداری از آرد گندم شود که مواد مغذی کمی دارد. ما نه تنها می‌توانیم اینجا باقالی پرورش دهیم، بلکه می‌توانیم نان غنی‌شده با باقالی که کیفیت مواد مغذی آن بهبود یافته را تولید و آزمایش کنیم.»

 

 

 

شناسه خبر: ۹۴۸۲۹

ارسال نظر

پربازدیدترین