|
لینک کوتاه کپی شد

آیفون ۱۴ مجوز رجیستری و واردات ندارد

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی کشور گفت:برای واردات آیفون ۱۴ تاکنون هیچ مجوزی از نهادهای متولی واردات دریافت نشده است و بنابراین آیفون ۱۴ مجوز رجیستری و واردات ندارد.

آیفون ۱۴ مجوز رجیستری و واردات ندارد
منبع: ایمنا |

مهدی عبقری دبیر انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی کشور در خصوص پیش بینی اعتبار در بودجه ۱۴۰۲ برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار بودجه سال آینده اظهار کرد: بسیاری از گوشی‌های موجود در بازار قیمت بالای ۶۰۰ دلار دارند که برخی از آنها شامل برند اپل یا آیفون است اما برای واردات آیفون ۱۴ تاکنون هیچ مجوزی از نهادهای متولی واردات دریافت نشده است و بنابراین آیفون ۱۴ مجوز رجیستری و واردات ندارد.

وی درباره احتمال صدور مجوز برای واردات این گوشی‌های تلفن همراه گفت: به نظر می‌رسد که واردات آیفون ۱۴ باز نخواهد شد همچنین افزایش نرخ ارز تاکنون تأثیری بر واردات گوشی‌های کمتر از ۶۰۰ دلار نداشته است.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی کشور گوشی‌های ارزان‌تر از ۶۰۰ دلار را ۹۰ درصد گوشی‌های تلفن همراه مصرفی در کشور معرفی کرد و ادامه داد: ارز نیمایی برای واردات این گوشی‌های پرمصرف تأمین شده و تاکنون هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه نداشتیم، اما باید منتظر بمانیم که رویه تأمین ارز نیمایی از محل بانکی یا غیربانکی مشخص شود تا بتوان درباره تأثیر افزایش نرخ اظهار نظر کرد.

عبقری با تاکید بر اینکه تاکنون مشکلی در زمینه واردات تلفن همراه با ارز نیمایی وجود نداشته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه ارزبری تلفن همراه بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی مشخص شده است، بیشترین ارز مصرفی برای گوشی تلفن همراه یوآن چین یا یورو برای واردات از کشور کره را شامل می‌شود.

 

شناسه خبر: ۹۴۷۷۴

ارسال نظر

پربازدیدترین