|
لینک کوتاه کپی شد

این 4 استان گاز بیشتری مصرف می کنند

مدیر مرکز راهبری گاز کشور گفت: استان‌های تهران، خراسان‌رضوی، اصفهان و آذربایجان‌شرقی جزو چهار استان پر مصرف گاز هستند و میزان مصرف این ۴ استان تقریبا ۴۰‌درصد از مصرف خانگی را به خودشان اختصاص دادند.

این 4 استان گاز بیشتری مصرف می کنند
منبع: تسنیم |
غلامرضا کوشکی، مدیر مرکز راهبری گاز کشور اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که انجام‌شده احتمالا تا پایان هفته روند افزایش مصرف گاز را داشته باشیم و این میزان از مصرف به ۶۷۰ تا ۶۸۰‌میلیون متر‌مکعب در بخش خانگی برسد. او افزود: استان‌های تهران، خراسان‌رضوی، اصفهان، آذربایجان‌شرقی جزو چهار استان پر مصرف گاز هستند و میزان مصرف این ۴استان تقریبا ۴۰‌درصد از مصرف خانگی را به خود اختصاص داده‌اند.
کوشکی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها، در روز‌‌‌‌‌‌‌‌های آینده شاهد کاهش دما و افزایش مصرف گاز هستیم و از هموطنان می‌‌‌‌‌‌‌‌خواهیم ۱۰‌درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی داشته باشند تا بتوانیم پایداری شبکه گاز را حفظ کنیم. 
وی درباره راهکار‌‌‌‌‌‌‌‌های صرفه‌جویی در مصرف گاز گفت: با پوشیدن لباس مناسب در منزل، هنگام ترک منزل سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌های گرمایشی را خاموش و فضای گرمایشی منزل را محدود کنند و با این راه‌کار‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توان میزان مصرف گاز را تا ۱۰‌درصد کاهش داد.

 

شناسه خبر: ۹۴۷۲۳

ارسال نظر

پربازدیدترین