|
لینک کوتاه کپی شد

تهدید میرکاظمی به استعفا، دولت را وادار به بازگشت به عصرکوپن کرد؟

دولت با 11 ماه تاخیر تن به اجرای نصفه و نیمه حکم قانونی بودجه 1401 داد؛ آن هم به صورت آزمایشی در استان هرمزگان.

تهدید میرکاظمی به استعفا، دولت را وادار به بازگشت به عصرکوپن کرد؟

نزدیک به 11 ماه بعد از «تکلیف قانونی بودجه 1401» برای ارایه کالابرگ الکترونیکی و اجرا نشدن این تکلیف قانونی توسط دولت به بهانه‌های مختلف نظیر آماده نبودن زیرساخت و... حالا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: 10 گروه کالایی مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی شده است و از این پس (شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارانی، قند و شکر) شامل این طرح می‌شوند.

صولت مرتضوی اظهار داشت: این طرح آزمایشی را ارزیابی می‌کنیم و چنانچه مطلوب بود آن را به سرعت در کل کشور تعمیم خواهیم داد. مردم و متقاضیان هم می‌توانند از فرصتی که تقریبا یک ماه زودتر از موعد مقرر واریز یارانه نقدی به حساب مردم است، استفاده کنند و به قدر نیاز از این 10 قلم کالا خریداری کنند. مردم چنان‌که به خرید کالا تمایل نداشتند، می‌توانند در پایان کار و در بیستم هر ماه یارانه نقدی را دریافت کنند.

البته آقای مرتضوی استفاده از کالابرگ را «اختیاری» عنوان کرده اما در حکم قانونی که مجلس در بودجه آورده بود؛ حرفی از «اختیار» نبود و دولت «ملزم» به ارایه کالابرگ کالای اساسی به قیمت شهریور 1400 شده بود. موضوعی که بارها مورد مخالفت رییس سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است.

در چند هفته گذشته بارها شایعاتی مبنی بر استعفای مسعود میرکاظمی از سازمان برنامه و بودجه شنیده شده و شاید این عقب‌نشینی دولت از موضع قبلی بر سر ارایه کالای اساسی به قیمت شهریور ماه سال گذشته، این شایعات را نیز قوت ببخشد. 

شناسه خبر: ۹۴۴۰۲

ارسال نظر

پربازدیدترین