|
لینک کوتاه کپی شد

نسخه جدید اپتیما در ایران دو برابر قیمت جهانی

کیا K5 حدود ۲۵ هزار دلار یعنی تقریبا یک میلیارد تومان ارزش دارد اما قرار است با قیمت پایه دو میلیارد و ۱۷۷ میلیون روی تابلو بورس برود

نسخه جدید اپتیما در ایران دو برابر قیمت جهانی
منبع: فرارو |

کیا K5 نسخه جدید اپیما به‌حساب می‌آید. طوری که شرکت واردکننده، آن را به اسم اپتیما ۲۰۲۳ معرفی می‌کند و در بازار جهانی تقریبا در یک بازه قیمت فروخته می‌شوند. به‌واسطه پشت سر گذاشتن مرحله پذیره‌نویسی در بورس، کیا K5 کنار چانگان و امثال سراتو نسبت به سایر مدل‌های خارجی که هر از گاهی اسم آن را می‌شنویم، یک قدم به بازار ایران نزدیک‌تر شده و قرار است ۵۰۰ مدل از آن با قیمت پایه دو میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان روی تابلو بورس برود. رقمی که تقریبا دو برابر ارزش جهانی کیا K5 است.

کیا K5 از نظر ظاهری تفاوت‌های مهمی نسبت به مدل‌های قبلی خود دارد. در نگاه اول طراحی جدید جلو پنجره جلب توجه می‌کند. از رنگ مشکی در سقف استفاده شده و آینه‌ها با سقف همرنگ شد‌ه‌اند. طراحی جدید چراغ‌های جلو و سپر سروشکل اسپورت‌تری نسبت به اپتیما دارد و در قسمت عقب خودرو با چرا‌غ‌های LED پیوسته طرف هستیم. طول و عرض کیا K5 به‌ترتیب چهار متر و ۹۰ سانتیمتر و یک متر و ۸۶ سانتیمتر است و از این حیث ابعاد و نهایتا اتاق بزرگتری نسبت به مدل‌های سنلی قبلی خودش از جمله اپتیما دارد. طراحی جدید فرمان، سردنده و داشبورد را هم می‌توانیم تغییر‌های ظاهری کیا K5 بدانیم که در سایت کوشاخودرو آن را با همان اسم اپتیما معرفی می‌کنند.

 

شناسه خبر: ۹۳۸۶۶

ارسال نظر

پربازدیدترین