|
| کد مطلب: ۹۳۷۳۶
لینک کوتاه کپی شد

تصمیم اتحادیه اروپا در باره سپاه چه تاثیری بر تلاطم بازار ارز دارد؟

اگر پارلمان اروپا، امروز تصمیمی علیه روند احیای برجام نگیرد، روند بازار معکوس خواهد شد.

تصمیم اتحادیه اروپا در باره سپاه چه تاثیری بر تلاطم بازار ارز دارد؟

اگر پارلمان اروپا، امروز تصمیمی علیه روند احیای برجام نگیرد، روند بازار ارز متعادل خواهد شد.

بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران نشان می دهد تحولات عرصه بین‌الملل در مورد جمهوری اسلامی ایران خصوصا تلاش پارلمان اروپا برای قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی و تشدید فشارها،کار را برای بازار سخت کرده و دلار  را دچار نوسان افزایشی کرده است.

عصر دیروز نمایندگان پارلمان اروپا در بدعتی خطرناک، به متمم پیشنهادی برای شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درفهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا رای مثبت دادند

برخی از بازیگران ارزی دیشب مدعی بودند نرخ دلار در واکنش به این خبر به سمت بالا پیشروی کرد. فعالان بازار باور دارند امروز روز سرنوشت سازی برای دلار آمریکایی در تهران است. 

حساس ترین روز برای بازار دلار 

تحلیلگران ارزی مدعی هستند امروز حساس ترین روز برای بازار دلار است . آخرین پنجشنبه دی ماه و زمان تسویه نهایی، و اعلام  نتیجه نشست پارلمان اروپا. اگر پارلمان اروپا، امروز تصمیمی علیه روند  احیای برجام نگیرد، روند بازار معکوس خواهد شد.

از سوی دیگر افزایش قیمت دلار در بازار های همسایه و نرخ حواله درهم  نیز در شرایط فعلی سطح انتظارات را برای نرخ دلار در تهران افزایش داده است.

دسته دیگری از بازیگران ارزی باور دارند که بازارساز با تمام توان اجازه آغاز دور جدیدی از نوسانات را نخواهد داد. از نگاه آن‌ها، وقوع نوسانات جدید به اعتبار رئیس کل جدید بانک مرکزی آسیب می‌زند و به همین دلیل انتظار دارند که بازارساز با قدرت زیادی در روزهای آینده در موقعیت عرضه قرار بگیرد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین