|
| کد مطلب: ۹۲۴۰۸
لینک کوتاه کپی شد

برنج های وارداتی دوباره گران شدند!

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در مورد وضعیت بازار کالاهای اساسی گفت: بازار مواد غذایی در رکود به سر می‌برد.

برنج های وارداتی دوباره گران شدند!

 

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران  در مورد وضعیت بازار کالاهای اساسی گفت: بازار مواد غذایی در رکود به سر می‌برد. «رضا کنگری» افزود: یکی از دلیل اصلی رکود امسال بازار مواد غذایی به وفور کالایی برمی‌گردد. امسال خوشبختانه انبارهای ما پر از کالاست و هیچ کمبودی در بازار نداریم.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی همچنین ادامه داد: با وجود وفور مواد غذایی در بازار اما عامل دیگری که باعث کسادی بازار شده است کاهش قدرت و توان خرید مردم است. درواقع همانطور که گفتم عرضه کالا در بازار زیاد است اما متاسفانه در کشور ما کالایی که عرضه‌اش کمتر می‌شود تقاضا برای آن دو تا سه برابر می‌شود. از طرف دیگر گرانی‌های امسال سبب شده است وسع مردم برای خرید مواد غذایی کمتر شود. چنانچه ما قبلا خانوارهایی را داشتیم که از بازار بنکداران و مواد غذایی کالای موردنیاز خود را در قالب چند کارتن و چند کیسه برنج تهیه می‌کردند اما الان یک کیسه برنج یا ۳-۴ بسته خریداری می‌کنند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در مورد قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، روغن و حبوبات هم گفت: قیمت روغن و حبوبات تغییری نداشته و تنها در برنج آنهم برنج پاکستانی و هندی حدود ۲تا ۳ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌ایم.

منبع: همشهری آنلاین

 

ارسال نظر

پربازدیدترین