|
| کد مطلب: ۹۲۴۰۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل ایران‌خودرو: علت گران شدن خودرو نوسان ارز است

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به افزایش قیمت خودرو در بازار گفت: نوسانات نرخ ارز موجب افزایش قیمت کالاها و محصولات از جمله خودرو در بازار شده است.

 مهدی خطیبی  به مقایسه تولید خودروی سواری در ایران و کشورهای خارجی پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۲۲ ایران بالاترین نرخ رشد تولید خودروی سواری را داشته است، به طوری که از کشورهایی نظیر انگلستان، فرانسه و ایتالیا تولید بیش‌تری داشته و به عنوان دهمین کشور بزرگ خودروساز دنیا معرفی شده است. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به آمار تولید در گروه صنعتی ایران خودرو، بیان کرد: در ۱۱ دی‌ماه، مجموع تولید در گروه بالغ بر ۴۸۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و تجاری است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۵۰هزار دستگاهی را رقم زده است. 

وی افزود: ایران خودرو هم زمان با افزایش در زمینه کمی، در حوزه کیفی نیز با اجرای پروژه های متعدد، افزایش ۵۰ درصدی را نسبت به سال قبل در زمینه کیفیت محصولات رقم زده است. 

خطیبی به عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و گفت: به هیچ عنوان افرایش قیمت خودرو در ماه‌های اخیر ارتباطی به عرضه خودرو در بورس کالا ندارد، بلکه انتظارات تورمی و قیمت ارز عامل این افزایش قیمت بوده است، چنان‌که خودروی پارس تاکنون در بورس عرضه نشده، اما قیمت آن در بازار افزایش بیش‌تری نسبت به سایر محصولات داشته است.  

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بورس کالا را عامل توازن در قیمت خودرو دانست و گفت: خودروی هایما S۷ ،۳۰۰ میلیون تومان کم‌تر از قیمت بازار در بورس کالا عرضه شد. 

ارسال نظر

پربازدیدترین