|
| کد مطلب: ۹۲۳۷۶
لینک کوتاه کپی شد

حقوق کارکنان شرکتهای دولتی سال ۱۴۰۲ افشا می‌شود

تا پایان خرداد سال آینده آیین نامه انتظام بخشی، شفاف سازی و ضابطه مند نمودن درآمدها و هزینه‌های شرکتهای دولتی تدوین و تصویب می‌شود.

حقوق کارکنان شرکتهای دولتی سال ۱۴۰۲ افشا می‌شود

یکی ازبخشهای حاشیه ساز بودجه که بعضا مورد اختلاف دولت و مجلس هم بوده موضوع قیر رایگان و تخلفهای پیرامون آن است؛ دولت در لایحه بودجه سال 1402ایجاد شفافیت سازوکاری از طریق گردش خزانه ایجاد کرده که ضمن تأمین قیر برای جاده ها روستایی و موارد مندرج در لایحه بساط حواله فروشی و سوءاستفاده ها در این بخش جمع شود.

یکی از موضوعات موردتوجه افکار عمومی در بودجه معمولا ً بودجه شرکتهای دولتی است. در لایحه بودجه سال1402برای ایجاد شفافیت در این شرکتها گامهای مهمی برداشته شده است؛ بر این اساس تا پایان خرداد سال آینده آیین نامه انتظام بخشی، شفاف سازی و ضابطه مند نمودن درآمدها و هزینه‌های شرکتهای دولتی تدوین و تصویب می‌شود.

از سوی دیگر تمام حقوق و مزایای کارکنان این شرکتها هم در سامانه سازمان اداری و استخدامی کشور ثبت می‌شود. از طرف دیگر شرکتهای دولتی در اقتصاد کشور در سال1402هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهند کرد، همچنین با حذفح واشی و ایجاد مدیریت بهتر در این شرکتها در سال آینده درآمد دولت، ناشی از سودشرکتهای دولتی61درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

پربازدیدترین