|

وزیر اقتصاد:ابربدهکاران بانکی برای پازگردان وام مراجعه کردند

وزیر اقتصاد از مراجعه تعدادی از بدهکاران بزرگ برای پرداخت بدهی شان به بانک‌ها و خروج از لیست بدهکاران خبر داد.

کد مطلب : 88299

به گزارش باشگاه خبرنگاران احسان خاندوزی گفت: این مسئله در گذشته به عنوان یک حربه سیاسی استفاده می‌شد و لیست بدهکاران در جیب برخی از افراد بود که از آن علیه جریان رقیب استفاده می‌کردند. در دیدار نوروزی که با مدیران عامل بانک‌ها داشتم، حرف‌ها و حدیث‌ها و مقاومت‌هایی در این زمینه وجود داشت، اما از آنان خواستیم اگر همه همزمان این سیاست را پیاده کنند هیچ مسئله‌ای به جهت اینکه منابع و سپرده‌ها از یک بانک خارج شود و وارد بانک دیگری شود، رخ نخواهد داد.

خاندوزی گفت: از مدیران بانک‌ها خواستیم که روز‌های بیستم و بیست و یکم فروردین ماه آخرین زمانی باشد که این سیاست اجرا می‌شود و الحمدالله این سیاست در کشور پیاده شد و برای آینده هم نظر ما این است که این روند را ادامه دهیم. اجرای این سیاست منابع را به بانک‌ها برخواهد گرداند و خوش حسابی را تقویت خواهد کرد و انشالله این جریان موقت نخواهد بود و ادامه خواهد داشت.

خاندوزی گفت: در همین هفته هم انشاالله یک خبر بزرگ و امیدوار کننده دیگر راجع به شفافیت اطلاعات اقتصادی خواهیم داشت که آن را هم خدمت مردم عزیز ایران اعلام خواهم کرد.

۲۳ آبان پارسال، آقای خاندوزی از بانک مرکزی درخواست کرده بود تا بانک‌ها و موسسات اعتباری هر سه ماه یکبار لیست ابربدهکاران خود را منتشر کنند. تا اینکه ۲۰ فروردین امسال، معرفی این ابربدهکاران از سوی بانک ملی آغاز شد و روز بعد از آن نیز بانک‌های صادرات، مسکن، رفاه کارگران، کشاورزی و پست بانک نیز اسامی این ابربدهکاران را منتشر کردند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین