|

ابعاد تازه از تخلفات مالک ویلای حاشیه‌ساز در جاده چالوس/ شیشه‌ها ضد‌گلوله هستند!

کد مطلب : 87872

روز شنبه بود که در تداوم اقدامات عملی دستگاه قضا در حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت‌المال و در راستای تأکیدات رئیس دستگاه قضا مبنی بر رفع تصرف و آزادسازی اراضی رودخانه کرج به‌نفع عامه، روند تخریب ابرویلای حاشیه رودخانه کرج آغاز شد.

به گزارش آیند به نقل از تسنیم، ‌روز شنبه بود که در تداوم اقدامات عملی دستگاه قضا در حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت‌المال و در راستای تأکیدات رئیس دستگاه قضا مبنی بر رفع تصرف و آزادسازی اراضی رودخانه کرج به‌نفع عامه، روند تخریب اَبَرویلای حاشیه رودخانه کرج آغاز شد.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز در مصاحبه‌ای که در همان روز در محل ویلای پیش‌تر تخریب‌شده قوه قضائیه انجام داد گفت: امروز در تخریب این اَبَرویلا علاوه بر نمایندگان رسانه‌های مختلف برای پوشش رسانه‌ای، تعدادی از نمایندگان تشکل‌های غیردولتی نیز ناظر اجرایی روند اجرای بدون خط قرمز قانون هستند.

حضور نمایندگان رسانه‌ها در آغاز روند تخریب ابرویلای جاده چالوس همراه با انتشار عکس‌ها و تصاویری از روند تخریب این سازه بسیار مستحکم بود تا جایی که در روز ابتدایی کمتر کسی تصور می‌کرد که روند تخریب این سازه مستحکم با کُندی مواجه شود،
به همین منظور و برای اطلاع بیشتر از روند تخریب این اَبَرسازه حاشیه رودخانه با پشنگ‌پور، قاضی دادگستری کل استان البرز و مسئول دبیرخانه ستاد حفظ حقوق بیت‌المال استان تماس گرفتیم. پشنگ‌پور در ابتدای توضیحات خود و در پاسخ به این سؤال که چرا از ماشین‌آلات سنگین در روز ابتدایی تخریب در محوطه ویلا به‌کار گرفته نشده است گفت: دسترسی به این ویلا از جاده اصلی با پلی میسر است که این پل روی رودخانه کرج احداث شده است و به‌واسطه عرض کم این پل امکان تردد وسایل مکانیکی سنگین جهت تسریع در تخریب ساختمان وجود ندارد؛ به همین دلیل ما در روز آغاز روند تخریب این ابرویلا مجبور بودیم از بابکَت به‌عنوان تنها وسیله مکانیکی قابل استفاده در تخریب ساختمان که امکان تردد از پل روی رودخانه و خیابان اختصاصی ویلا را دارد استفاده کنیم.

زمان‌بندی تخریب و این‌که چه‌زمانی این ویلا مانند ویلای قوه قضائیه کاملاً با سطح یکی می‌شود موضوع سؤال بعدی ما از پشنگ‌پور بود. مسئول دبیرخانه ستاد حفظ حقوق بیت‌المال استان البرز با بیان اینکه "در زمان حاضر یک شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت آب استان با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در حال تخریب ساختمان است"، در رابطه با نحوه تخریب و زمان‌بندی صورت‌گرفته برای تخریب کامل این ساختمان چند ملاحظه را مطرح کرد که نیازمند برنامه‌ریزی و تدبیر لازم برای تخریب این ابرسازه است، وی در همین مورد گفت: این ساختمان به‌لحاظ فنی بسیار محکم ساخته شده و همچنین به‌جهت موقعیت مکانی، در شیب و ارتفاع زیاد واقع شده و چسبیده به کوه است.

زمان دو تا سه هفته‌ای برای تخریب کامل ابرویلای حاشیه رودخانه کرج اعلام شده و تأکید شده است از طریق مقتضی و با افزایش پرسنل تا قبل از نوروز تخریب ساختمان به‌صورتی که شاکله اصلی آن تخریب شده باشد، صورت گیرد؛ پشنگ‌پور با ارائه این توضیحات عنوان کرد البته تخریب ستون‌ها و جمع‌آوری نخاله‌ها زمان بیشتری می‌برد.

مسئول دبیرخانه ستاد حفظ حقوق بیت‌المال استان البرز در یک نمونه به متریال به‌کاررفته در ساخت این ابرویلا که آن را از دیگر ساختمان‌های موجود در منطقه متمایز می‌کند اشاره می‌کند و می‌گوید: شیشه‌های ساختمان بسیار مستحکم هستند و با پتک هم تخریب کامل نمی‌شوند.

در روز انتشار اخبار و تصاویر این ابرویلای مجلل در جاده چالوس در فضای مجازی، نظراتی با موضوع به‌کارگیری مواد منفجره برای تخریب یک‌باره این سازه نیز منتشر شده بود که این قاضی دادگستری در همین مورد گفت: طرحی برای استفاده از مواد ناریه برای تخریب کل ساختمان وجود داشت. پس از بررسی شرکت پیمانکار با توجه به اینکه ساختمان در مجاورت رودخانه و کوه واقع شده، امکان مسدود شدن مسیر رودخانه برای مدت طولانی و آلودگی و توقف جریان آب و نیز ریزش کوه وجود داشت و به همین جهت طرح در وضعیت فعلی برای تخریب کامل و یک‌باره ساختمان کنار گذاشته شد؛ لکن استفاده از مواد منفجره به‌صورت مقطعی برای تخریب برخی از قسمت‌های ویلا در دست بررسی است.

ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر کارکنان شرکت آب، هر روز یکی از پرسنل دبیرخانه ستاد حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری کل استان البرز هم در محل حاضر است و بر روند تخریب نظارت خواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین