|

پیش بینی افزایش قیمت نفت به ۲۰۰ دلار!

کد مطلب : 87712

نگرانی در مورد ممنوعیت نفت خام روسیه در بحبوحه اختلال در عرضه نفت لیبی و تاخیر در امضای قرارداد اتمی ایران باعث شده تاجران نفت بالای ۲۰۰ دلار را تا پایان ماه مارس پیش‌بینی کنند.

به‌گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، تاجران نفت عقیده دارند قیمت نفت به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد و تا پایان مارس حتی می‌تواند از 200 دلار در هر بشکه هم فراتر رود.

احتمال توقف عرضه نفت روسیه به بازار باعث شد قیمت نفت در روز دوشنبه به بالاترین رقم برسد. روسیه یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت دنیاست.

قراردادهای فروش نفت خام برنت برای ماه مه افزایش قابل‌توجهی در اولین ساعات روز دوشنبه داشت. تاجران نگران ممنوعیت نفت خام روسیه در بحبوحه اختلال در عرضه نفت لیبی و تاخیر در امضای قرارداد اتمی ایران هستند.

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان هفته گذشته اعلام کرد اگر اختلال در عرضه گاز روسیه ادامه داشته باشد، قیمت نفت خام برنت تا پایان سال جاری میلادی به 185 دلار در هر بشکه می‌رسد. تخمین زده می‌شود حدود 5 میلیون بشکه در روز عرضه نفت از طریق خط لوله و دریا تحت تاثیر تحریم‌های جدید قرار گرفته باشد.

روسیه پس‌از آمریکا و عربستان سومین تولیدکننده بزرگ نفت در دنیاست. این کشور که یکی از اعضای ائتلاف اوپک پلاس است، 7.8 میلیون بشکه در روز نفت خام، میعانات گازی و محصولات نفتی در دسامبر سال گذشته میلادی صادر کرده‌است. روسیه بسیاری از سوخت‌های اساسی مثل دیزل، نفت‌گاز و محصولات پتروشیمی مانند نفتا را به خریدارانی در سراسر اروپا، آمریکا و آسیا عرضه می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین