|

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد +عکس

کد مطلب : 72855

میلیادر ژاپنی برای اقامتی ۱۲ روزه به فضا رفت.

به گزارش ایسنا از اسپیس، "یوساکو مائه‌زاوا"(Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی به همراه "یوزو هیرانو"(Yozo Hirano)، تهیه کننده فیلم و "الکساندر میسورکین"(Alexander Misurkin)، فضانورد، سوار بر موشک سایوز روسیه به فضا رفتند. این موشک در ساعت ۲:۳۸ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی( ۱۱:۰۸ صبح تهران) از مرکز بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. بخش اول آن چهار دقیقه بعد از پرتاب جدا شد. بخش دوم آن نیز پس از گذشت شش دقیقه جدا شد.

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

این ماموریت، ۱۲ روز به طول خواهد انجامید و خدمه سفری شش ساعته تا ایستگاه فضایی بین‌المللی در پیش دارند. کپسول آن‌ها امروز در ساعت ۸:۴۱ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷:۱۱ به وقت تهران) به ماژول "پویسک" متصل خواهد شد.

مائه‌زاوا، هیرانو و میسورکین به فضانوردان حاضر در مدار یعنی آنتوان شاکپلروف و پیوتر دوبروف از آژانس فضایی روسکاسموس روسیه، مارک‌وندهی، راجا چاری، تام مارشبرن و کایلا بارون از ناسا و ماتیاس ماورر از آژانس فضایی اروپا می‌پیوندند.

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

این سه نفر در روز یکشنبه ۱۹ دسامبر(۲۸ آذر) در ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی (۳:۰۰ صبح دوشنبه به وقت تهران) از ایستگاه فضایی جدا شده و به سمت زمین حرکت می‌کنند و در ساعت ۱۰:۱۸ شب به وقت منطقه زمانی شرقی ( ۶:۴۸ صبح دوشنبه به وقت تهران) فرود می‌آیند.

مائه‌زاوا امیدوار است که پس از این ماموریت، به مکانی دورتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کند. این میلیاردر ژاپنی قرار است سفری به نزدیکی ماه داشته باشد. این سفر با موشک استارشیپ انجام خواهد گرفت. زمان انجام این ماموریت سال ۲۰۲۳ اعلام شده اما این زمان‌بندی قطعی نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین