|
| کد مطلب: ۱۱۵۹۷۷
لینک کوتاه کپی شد

قله‌های بالاتر برای سکه فتح می‌شود؟

​دیروز راه قیمت طلا سرازیری بود و قیمت سکه در سربالایی قیمت بسته شد. این رشد قیمت سکه امامی و بهار آزادی را در کانال‌های قیمتی بالاتر قرار داد. آیا سکه راه رفته را باز می‌گردد؟

 قله‌های بالاتر برای سکه فتح می‌شود؟
منبع: تجارت‌نیوز |

 قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته در سرازیری کاهش قرار داشت و با ریزش دلار همراهی کرد. همگرایی بازار فلز زرد با دلار قیمت سکه امامی را در کانال ۲۷ میلیون تومانی قرار داد و سکه بهار نیز ۲۴ میلیونی شد. اما روز گذشته روند قیمت سکه با افزایش همراه شد اما قیمت طلا همچنان در روند نزولی قرار دارد.

روز گذشته راه بازار طلا از سکه جدا شد. قیمت طلا کاهش و قیمت سکه افزایش داشت. این روند صعودی موجب تغییر کانال قیمت سکه امامی و سکه بهار آزادی شد.

معامله‌گران معتقدند آنچه که مهمترین اثر را بر بازارهای مالی می‌گذارد تورم است و این موضوع روند قیمت در بازار فلز زرد را در نهایت در مسیر صعودی قرار می‌دهد. بنابراین توقع ریزش‌های شارپی را نباید از این بازار داشته باشیم.

قیمت دلار روز گذشته افزایش داشت و اخبار و شایعات در بازار داغ بود. کارشناسان اقتصادی معتقدند در دوره‌های پرنوسان ارزی قرار داریم و دولت برای کنترل قیمت‌ها اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات و انواع دستورالعمل و بخش‌نامه‌ها را انجام می‌دهد که تبعات تورمی بر بازارها را در آینده شدیدتر می‌کند. آنها به مذاکرات برجام اشاره می‌کنند و می‌گویند در صورت حصول توافق در برجام اگر مانند توافق سال ۹۵ باشد، درآمد نفتی کشور افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه مقدار زیادی ارز وارد کشور می‌شود. این اتفاق بر تمام قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند دلار در روند طبیعی با ریتمی آهسته و پیوسته در حرکت است و طلا و سکه نیز از این روند تبعیت خواهد کرد.

دیروز ۲۰  خرداد ۱۴۰۲  قیمت سکه امامی با افزایش ۶۱۰ هزار تومانی یک کانال صعود کرد. این قطعه با رقم ۲۸میلیون ۳۹۶ هزار تومان در بازار معامله شد. دیروز سکه بهار نیز در کانال بالاتر نشست و نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با رقم ۲۵ میلیون و ۱۹۴ هزار تومان بسته شد.

نیم سکه  روز گذشته از روند افزایشی قیمت در بازار سکه سرپیچی کرد و ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. دیروز ربع سکه نیز  ۱۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه باقیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی روز گذشته ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت این قطعه نیز با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بهکار خود پایان داد.

دیروز قیمت حباب سکه امامی ۵۴۲ هزار تومان افزایش داشت و این قطعه بیشترین مقدار رشد قیمت حباب را در قطعات سکه داشت. دیروز حباب نیم سکه برخلاف رشد حباب سایر قطعات کاهشی بود.

دیروز قیمت طلا برخلاف قیمت سکه کاهش داشت. هر مثقال طلا دیروز ۱۲۹ هزار تومان کاهش داشت و به کف کانال ۱۰ میلیون تومانی رسید. این مقدار طلا روز گذشته با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۱ هزار تومان معامله شد. هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۳۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۸ مبادله شد.

طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۲۸۷ هزار تومان معامله شد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین